کد خبر: ۶۲۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اعزام یک‌هزار نفر از مستمری‌بگیران خبرداد:
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اعزام یک‌هزار نفر از مستمری‌بگیران به عتبات عالیات در سال‌جاری خبر داد و گفت: همچنین ۳۰ هزار تسهیلات کوتاه‌مدت نیز به بازنشستگان در مهر و آبان سال جاری ارایه خواهد شد.
 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از شبستان، دکتر سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز در مراسم روز خانواده و تکریم بازنشستگان که در بوستان ولایت برگزار شد، ضمن تبریک این روز گفت: مطالبات شما عزیزان عنوان شد. این حساسیت نسبت به مسایل مطروحه به حق است چون سازمان تامین اجتماعی وظیفه تامین معیشت و همچنین درمان سایر مزایای بیمه‌ای شما را بر عهده دارد که زندگی شما و خانواده‌هایتان را مدیریت می‌کند.
 
وی با بیان اینکه تمام ابعاد زندگی شما به نوع کارکرد سازمان تامین اجتماعی بستگی دارد، بیان کرد: مدیریتی که بدون اتکا به بودجه عمومی کشور انجام می شود یعنی نه تنها باری بر دولت نیست بلکه یار دولت در اداره زندگی 5 میلیون و 300 هزار و 30 نفر مستمری بگیری و خانواده های آنها نیز در سازمان تامین اجتماعی است.
 
دکتر نوربخش تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی در سال جاری ماهیانه 4 هزار و 200 میلیارد تومان مستمری بیمه بیکاری پرداخت کرده و همچنین یک هزار و 600 میلیارد تومان هم تامین درمان داشته است یعنی رقمی که برابر بودجه یک سال بعضی از وزارتخانه ها است و این هزینه از محل منابع و اندوخته‌های شما عزیزان تامین می شود بنابراین سازمان تامین اجتماعی خاکریز اول اقتصاد مقاومتی در اداره بدون اتکا به نفت و مالیات برای زندگی بیش از 5 میلیون نفر جمعیت کشور است.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان دارای 2 وظیفه اصلی است، اظهار کرد: یک وظیفه اصلی ما تامین مستمری شما عزیزان است و تمام تلاش من و همکارانم این است که وضع موجود را نسبت به گذشته بهتر کنیم به همین دلیل هم 21 درصد بالای نرخ تورم مستمری ها در این 4 سال افزایش پیدا کرده است ولی نتوانستیم جبران مافات کنیم، جبران مافات فقط با همسان سازی حقوق شما بازنشستگان تامین می شود. ما خوشبختانه در برنامه پنج ساله ششم هم این مورد را آورده و همچنین تصویب شده است و سازمان مکلف شده تا پایان سال دوم این کار را با کمک دولت انجام دهد.
 
وی با بیان اینکه وظیفه دوم سازمان تامین اجتماعی تامین درمان است، افزود: در این زمینه در طول 4 سال اقدامات موثری انجام شده که ارتقای هتلینگ و کمک به طرح تحول در جهت پوشش بیشتر اقدامات درمانی سازمان بوده که حقیقتا هم این اقدامات در زمینه کاهش پرداخت از جیب، تامین هزینه بیماران سرطانی، شیمی درمانی، رادیوتراپی موثر بوده است ولی هنوز هم من معتقدم راه زیادی برای برطرف کردن دغدغه های درمانی شما داریم ولی تمام تلاش خود را انجام می دهیم که این دغدغه ها برطرف شود که روز به روز وضع شما را بهتر کنیم.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ایجاد مراکز درمانی جدید اظهار کرد: ما به اندازه 10 سال قبل از این 4 سال، وسایل هایتک، سی تی اسکن، ام آی آر و همچنین مراکز درمانی زیادی راه اندازی و فراهم شده است و همچنین 8 بیمارستان در این 4 سال یا افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است که این اقدامات گام های موثری بوده است.
 
دکتر نوربخش خاطرنشان کرد: این بخش درمان جزء جدایی ناپذیر از سازمان تامین اجتماعی است یعنی تمامیت ساختاری سازمان تامین اجتماعی یک اقدام حقوقی، کارشناسی و شرعی برای سازمان تامین اجتماعی است و این جزیی جدایی ناپذیر است و تا ما هستیم اجازه این کار را نخواهیم داد.
 
وی از پرداخت 30 هزار تسهیلات کوتاه مدت در مهر و آبان سال جاری برای مستمری بگیران خبر داد و گفت: این تسهیلات از طریق تشکل های خود شما مستمری بگیران تقدیم خواهد شد تا جبران بخشی از مشکلات کوتاه‌مدت و اورژانس شما را مرتفع خواهد کرد.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از اعزام یک هزار نفر از بازنشستگان به عتبات عالیات خبر داد.
 
وی گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز موظف شده است که برنامه‌های فرهنگی و ورزشی شما مستمری بگیران را افزایش دهد تا بتوانیم علاوه بر تامین معیشت و درمان شما در مسایل فرهنگی و ورزشی شما هم موثر باشند.
 
وی ابراز امیدواری کرد این فعالیت ها همچنان در آینده استمرار و دوام داشته باشد.
 
وی اظهار کرد: 26 سال است بنده افتخار خدمتگزاری به شما عزیزان در سازمان تامین اجتماعی را دارم و خواستار توفیق و سربلندی شما مستمری بگیران از خداوند هستم.i
نام:
ایمیل:
* نظر: