کد خبر: ۶۲۱۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی:
حفظ استقلال بیمه‌ای، درمانی و سرمایه‌گذاری خط قرمز ماست و هرکسی که چشم طمع به اموال بیمه شدگان و بازنشستگان داشته باشد؛ آن را محکوم می‌کنیم و جلوی آن می‌ایستیم.
به گفته رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی؛ در حال حاضر ثبات مدیریت در این سازمان برای بازنشستگان مهم است چون مدیرعامل کنونی با تیم مدیریت این سازمان اقدامات مهمی برای بازنشستگان انجام داده است.
 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایلنا، علی اصغر بیات (رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی) در مراسم پیاده‌روی خانواده‌های کارگران بازنشسته گفت: ثبات مدیریت در این سازمان برای بازنشستگان مهم است چون مدیرعامل کنونی سازمان با تیم مدیریت این سازمان اقدامات مهمی برای بازنشستگان انجام داده است.
 
وی اضافه کرد: حفظ استقلال بیمه‌ای، درمانی و سرمایه‌گذاری خط قرمز ماست و هرکسی که چشم طمع به اموال بیمه شدگان و بازنشستگان داشته باشد؛ آن را محکوم می‌کنیم و جلوی آن می‌ایستیم.
 
وی به بخش سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) نیز اشاره کرد و افزود: اخیرا زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد، البته همه بدانند شستا متعلق به تامین اجتماعی و برای حفظ ارزش و دارایی‌های بیمه‌شدگان و کارگران است و منابع درمانی و بیمارستانی متعلق به ٤٢ میلیون بیمه شده است.
 
وی افزود: اجازه تعدی به این سرمایه‌ها را نخواهیم داد؛ چراکه امنیت و آرامش ما به هم می‌خورد و این کار تبعات جدی به دنبال خواهد داشت.
 
بیات اضافه کرد: اگرچه دولت و سازمان تامین اجتماعی شرایط سختی دارند اما ما بازنشستگان و مستمری بگیران نیز شرایط سختی داریم و حقوقی که دریافت می‌کنیم تناسبی با شرایط زندگی ما ندارد.
 
وی تصریح کرد: انتظار داریم همسان سازی حقوق بازنشستگان که در برنامه ششم توسعه هم آمده است، اجرا شود.
 
بیات در ادامه با بیان اینکه امروز برای ما بازنشستگان روز بسیار مهمی است، چون اکنون بازنشستگان سه میلیون نفر با احتساب خانواده هفت میلیون نفر را شامل می‌شوند، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در پیاده‌روی امروز در سراسر کشور یک میلیون نفر شرکت کنند که از ٢٠٠ نفر نیز تجلیل خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته به دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی این مراسم پیاده‌روی و تکریم از بازنشستگان برگزار شده است، افزود: دولت تدبیر و امید با پشتکار بیشتری به مسائل و مشکلات بازنشستگان توجه ویژه‌ای داشته باشد.
 
بیات ادامه داد: تامین اجتماعی دوران پرفراز و نشیبی را گذرانده و در چند سال اخیر تعاملات خوبی با این سازمان داریم.
 
وی خاطرنشان کرد: اصل سه‌جانبه‌گرایی و حضور نماینده بازنشستگان و مستمری بگیران در ارکان سازمان و جلسات تصمیم‌گیری و هیات مدیره از درخواست‌های اصلی ماست.
 
رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی افزود: بیمه تکمیلی بازنشستگان یکم آذرماه به پایان می‌رسد و انتظار داریم برای ادامه آن همکاری جدی شود.
 
 بیات اضافه کرد: حال که مجلس شورای اسلامی و رئیس جمموری بحث صندوق‌های بازنشستگی را یک چالش می‌دانند جا دارد که شاهد توجه بیشتر دولت به سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی کشور باشیم.
 
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با اشاره به تکلیف دولت براساس قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر پرداخت سالانه ١٠ درصد بدهی دولت به تامین اجتماعی، گفت: از دولت تقاضا دارم که بدهی این سازمان را پرداخت کند تا دچار مشکل اساسی نشود.
 
وی اضافه کرد: در دولت یازدهم اقدامات مهمی صورت گرفت که انتظار داریم در بخش بیمه تکمیلی مساعدت به ما شود، در طرح کرامت رضوی که تاکنون ٥٦ هزار نفر به مشهد مقدس اعزام شده‌اند که امیدواریم این طرح نیز ادامه داشته باشد.
 
کارگران بازنشسته کارگران و سازمان تامین اجتماعی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار