کد خبر: ۶۲۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
در مجموع 50 هزار نفر در روستا و 60 هزار نفر در شهرها از بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار بهره مند هستند.
 رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر 75 درصد کودکان تحت پوشش بهزیستی در سراسر کشور بدسرپرست هستند.
 

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی  در حاشیه همایش منطقه ای بزرگداشت روز ملی خانواده در جمع خبرنگاران درباره رونمایی از سامانه فرزندخواندگی افزود: به همین منظور برای واگذاری کودکان به خانواده های متقاضی فرزندخواندگی اولویت با کودکان بدسرپرست است.

وی با اشاره به اینکه به سه گروه اولویت فرزندخواندگی داده می شود، اظهار داشت: کسانیکه هیچ فرزندی ندارند، کسانی که یک فرزند دارند و دوست دارند فرزند دیگری هم داشته باشند و به دختران مجرد متقاضی، فرزند خوانده داده می شود.

محسنی بندپی ادامه داد: با راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی دیگر نیازی به مراجعه حضوری خانواده های متقاضی به بهزیستی نیست و می توانند در این سامانه ثبت نام داشته باشند، البته با این کار از مراجعات حضوری جلوگیری می شود.

وی اضافه کرد: البته گواهی و استعلام لازم از متقاضیان فرزندخواندگی از دادگستری و دیگر مراجع قضایی گرفته می شود و باید آنها نظر خود را اعمال کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین خانواده هایی که این کودکان را به فرزندخواندگی تقبل می کنند باید یکسری املاک ر ا به نام آن کودک کنند.

وی با بیان اینکه افرادی که در نوبت دریافت فرزندخواندگی هستند، اکنون بیش از سه ماه معطل نمی شوند، اظهار داشت: در مورد بانوان مجرد که بالای 30 سال سن دارند، نیز شرایطی برای نگهداری فرزند خوانده وجود دارد که در زمان دریافت آن به آنها اطلاع داده می شود.

محسنی بندپی ادامه داد: البته اولویت فرزندخواندگی در مجموع به خانواده هایی است که فاقد بچه هستند.

وی در ادامه به طرح بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع 50 هزار نفر در روستا و 60 هزار نفر در شهرها از بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار بهره مند هستند.

همایش منطقه ای بزرگداشت روز ملی خانواده امروز - یکشنبه - در محل مجتمع فرهنگی ورزشی تلاش در تهران برگزار شد.
 
خبرنگار: مهناز بیرانوند ** ناشر: مریم برزآبادی
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: