کد خبر: ۶۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
نشست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی و موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی
موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی در ٤ حوزه پژوهش، آموزش، انتشارات و اطلاع رسانی فعالیت می کند.
 نشست مدیران معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی و مدیرعامل موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی به منظور افزایش همکاری های متقابل برگزار شد.

نشست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی و موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار شد
 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی در این نشست گفت: در این جلسه به بررسی راههای افزایش همکاری موسسه عالی پژوهش و معاونت اقتصادی پرداخته می شود تا بتوانیم از ظرفیت ها به شکل بهتری استفاده کنیم.

مهندس ولی الله افخمی با بیان اینکه موسسات پژوهشی با هدف کمک فکری ایجاد می شوند و مسائل را بررسی و بهترین راه حل را ارائه می کنند، افزود: در حوزه معاونت اقتصادی نیازمند دریافت کمک فکری هستیم .

وی تصریح کرد: ارتباط و هماهنگی خوبی میان موسسه عالی پژوهش و معاونت اقتصادی شکل بگیرد  تا از توانمندی موجود استفاده مطلوب شود.

مهندس افخمی گفت: مجموعه  علمی و پژوهشی این معاونت را راهنمایی و خطوط اصلی حرکت را ترسیم کند تا معاونت اقتصادی بر این اساس  برنامه آماده کند. 

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهیانه ٦ هزار میلیارد تومان هزینه می کند، افزود: برای این سازمان تامین منابع و مدیریت مصارف مهم است و باید این مسئله مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت:  موسسه عالی پژوهش جایگاه علمی دارد و هدف نهاد پژوهشی تولید دانش است و این حوزه باید جریان و فکر اقتصادی ایجاد تا  معاونت در این راستا برنامه ریزی کند.

دکتر حسین امیری گنجه افزود: باید بررسی کنیم سازمان تامین اجتماعی و مجموعه عظیم آن بر  اساس رفتار اقتصادی حرکت می کند.

وی به بیان مطالبات پژوهشی معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی از موسسه عالی پژوهش پرداخت .

دکتر امیری گنجه با بیان اینکه در آستانه تدوین برنامه و بودجه سال آینده هستیم، گفت: شاخص ها و متغیرهای اصلی اقتصادی را احصا کنیم تا جهت گیری ما بر اساس این متغیرها باشد و و استان ها نیز برنامه و بودجه خود را مبتنی بر آن ها تهیه کنند.

مدیرعامل موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی نیز در این نشست با بیان اینکه سال ٩٤ این موسسه پس از توقف فعالیت، احیاء نهادی شد، گفت: بسط ادبیات و گفتمان رفاه و تامین اجتماعی، توسعه مطالعات بنیادی، انجام مطالعات کاربردی در شناخت و حل مسائل، آینده پژوهی و انجام فعالیت های آینده نگرانه در حوزه تامین اجتماعی ،‌توسعه آموزشهای راهبردی، تبادل‌دانش، تجارب و دستاوردهای علمی و نظری با مراجع ملی و بین المللی و توسعه شبکه مراودات و مبادلات تخصصی با نخبگان از کارکردهای این موسسه است.

دکتر شهرام غفاری افزود: موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی در ٤ حوزه پژوهش، آموزش، انتشارات و اطلاع رسانی فعالیت می کند.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ٦٤ عنوان کتاب چاپ کرده یا در مرحله چاپ است که ١٦ مورد از آنها در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری بوده است.

دکتر غفاری گفت: از سال ٩٤ تاکنون گروه اقتصاد و سرمایه گذاری موسسه عالی پژوهش ٦٣ نوع فعالیت انجام داده یا در حال انجام دارد که ٣٩ مورد آن به پایان رسیده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: