کد خبر: ۶۲۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
جامعه بازنشستگی خواستار ثبات مدیریت در سازمان تأمین اجتماعی است و به اعتقاد ما دکتر نوربخش سرمایه ارزشمندی است و ما از ایشان دفاع می کنیم.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی پرداخت ماهیانه ۳۹۵۰ میلیارد تومان مستمری، ۲۳۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری و ١٥٠٠ میلیارد تومان هزینه درمان در دو بخش مستقیم و طرف قرارداد را مهمترین هزینه های این سازمان برشمرد و گفت: مهمترین ویژگی و افتخار سازمان تأمین اجتماعی این است که منابع مورد نیاز برای این پرداخت ها را بدون اتکاء به منابع دولتی تأمین می‌کند.

ارائه خدمات بدون اتکاء به منابع دولتی مهمترین ویژگی و افتخار سازمان تأمین اجتماعی است
 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش در جلسه ای با اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بسیاری از صندوق های بازنشستگی کشور فاقد این ویژگی هستند، گفت: سازمان تأمین اجتماعی تنها ساختار بیمه اجتماعی بزرگ و پویا در کشور است و مشکلات و چالش های این سازمان نیز کاملا قابل حل است.
 
دکتر نوربخش تعامل نزدیک با شرکای اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: هرچه تعامل سازمان تأمین اجتماعی و شرکای اجتماعی بیشتر باشد و آنها بیشتر در جریان مسائل قرار گیرند، در تبیین مسئله کمک می کنند و نظرات آنها مورد استفاده قرار می گیرد و برنامه های سازمان برای خدمت رسانی بهتر تصحیح می شود.
 
وی با اشاره به وجود محدودیت های مالی در سازمان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: با توجه به سیر طبیعی و تکوینی تمامی سازمان های بیمه گر که با گذشت زمان بر تعداد بازنشستگان افزوده می شود و همچنین ایجاد تعهدات مختلف خارج از معیارهای بیمه گری شاهد افزایش فزاینده هزینه های سازمان نسبت به منابع هستیم.
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان به ٣ میلیون و ٢٠٠ هزار نفر رسیده است، افزود: مشکلات و محدودیت های منابع به هیچ عنوان نباید باعث ایجاد نگرانی در جامعه خدمت گیرندگان و ذی نفعان سازمان تأمین اجتماعی شود.
 
دکتر نوربخش پرداختن به موضوع صندوق های بازنشستگی در مهمترین مبادی تصمیم گیری کشور را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: امروز موضوع صندوقها در سطح کشور به موضوع ملی تبدیل شده است و این یک موضوع بسیار مثبت است.
 
وی ادامه داد: باید از این فرصت و موقعیت مناسب برای تبیین شرایط سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنیم و تشکل های کارگری و بازنشستگی نیز می توانند در تحقق این هدف همکاری مناسب داشته باشند.
 
علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری مراسم های مختلف گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در سراسر کشور، اظهار داشت: مدیران تامین اجتماعی سراسر کشور در این مراسم ها شرکت کردند و در کناربازنشستگان بودند و برنامه های گرامیداشت این روز به خوبی اجرا شد.
 
وی با اشاره به اتمام قرارداد بیمه تکمیلی و بیمه عمر بازنشستگان در آینده نزدیک، گفت: انتظار داریم سازمان تأمین اجتماعی برای تنظیم قرارداد مناسب و همچنین پرداخت بخشی از حق بیمه به جامعه بازنشستگان کمک کند.
 
رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: جامعه بازنشستگی خواستار ثبات مدیریت در سازمان تأمین اجتماعی است و به اعتقاد ما دکتر نوربخش سرمایه ارزشمندی است و ما از ایشان دفاع می کنیم.
 
بیات با بیان اینکه کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی یک تشکل غیر دولتی بزرگ و ملی است، اظهار داشت: جامعه بزرگ بازنشستگان و مستمری بگیران که اعضای این تشکل هستند برای پیگیری اهداف خود و حمایت از سازمان تأمین اجتماعی همراه و همدل هستند.
 
در ادامه این جلسه سایر اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند.
نام:
ایمیل:
* نظر: