کد خبر: ۶۲۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان دولت
این در حالی است که پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری ( دولت ) در دومین ماه پیاپی باز هم به تاخیر افتاد
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری: حقوق شهریور ماه بازنشستگان کشوری امشب (یکشنبه) به حساب این عزیزان واریز می‌شود و قابل برداشت خواهد بود.
 
حسین بخشی زاده در مصاحبه با   خبرگزاری صداوسیما افزود: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از سوی این صندوق، تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام شده و حقوق شهریورماه همه بازنشستگان کشوری، امشب به حساب این عزیزان واریز می‌شود و قابل برداشت خواهد بود.

وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری می‌توانند از طریق دستگاه‌های خودپرداز ATM یا سایر روش‌ها نسبت به دریافت حقوق بازنشستگی خود اقدام کنند.
 
 
این در حالی است که پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری ( دولت ) در دومین ماه پیاپی باز هم به تاخیر افتاد .

تعدادی از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، از اینکه حقوق و مستمری انان با قدرت خریدشان برابری نمی کند ابراز تاسف کردند و گفتند : با این حال دولت در پرداخت به موقع همین میزان حقوق نیز امتناع می کند .

زهرا ، م بازنشسته وزارت اموزش و پرورش از تهران تنها راه معیشت خود و خانواده اش را استفاده از حقوق ماهانه دریافتی از دولت دانست و افزود: متاسفانه همه حقوق دریافتی من در همان 15 روز نخست هرماه به اتمام می رسد و تاخیر در پرداخت حقوق برای ما بازنشسته ها فاجعه است .اقای محمودی بازنشسته وزارت بهداشت ساکن یکی از استان های جنوبی کشور خود را خانوده ای پرجمعیت معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه پس اندازی ندارم تصور اینکه چندروز بدون حقوق زندگی کنم برای من بسیار دشوار است .

وی از مسئولان ذیربط خواست براساس تعهدی که دارند حقوق بازنشستگان را به موقع پرداخت کنند.

 درپی اعتراضات بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازشستگی کشوری ، مسئولان این صندوق اعلام کردند با وجود تلاش های مکرر متاسفانه بودجه 2 هزار و 600 میلیارد تومانی برای پرداخت حقوق بازنشستگان تخصیص داده نشده است و برهمین اساس خزانه نمی تواند دستور پرداخت حقوق شهریورماه را صادر کند .

این مسئولان ابراز امیدواری کردند در صورت تخصیص اعتبار لازم تا فردا بتوانند حقوق بازنشستگان را به حساب انان واریز کنند .صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش را 27 تا 30 هر ماه واریز می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار