کد خبر: ۶۲۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
دريافت مجوز کارگزاري يا نمايندگي توسط فروشندگان آنلاين بيمه ضروري است.
دبيرکارگروه شبکه فروش و بازاريابي سنديکاي بيمه گران ايران اعلام کرد که دريافت مجوز کارگزاري يا نمايندگي توسط فروشندگان آنلاين بيمه ضروري است.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از خبرگزاري آريا، بررسي آئين نامه بازاريابي برخط در کارگروه تخصصي توسعه شبکه فروش سنديکاي بيمه گران پايان يافت و پيشنهادات اصلاحي سنديکا در اين خصوص به بيمه مرکزي ارسال مي شود.

احمد صحرانورد دبير کارگروه شبکه فروش و بازاريابي سنديکا با اعلام اين خبر گفت: از يک سو براساس قانون تاسيس بيمه مرکزي ايران و بيمه گري عرضه بيمه، جز به وسيله مؤسسات بيمه، نمايندگان بيمه و دلالان رسمي بيمه ممنوع است و از سوي ديگر عملکرد فروشندگان برخط بيمه و ماهيت آنها مشابه با نمايندگان و کارگزاري ها است.

وي افزود: نظر کارگروه شبکه فروش سنديکاي بيمه گران آن است که با توجه به ظرفيت هاي قانوني موجود و ايجاد بستر لازم براي نظارت توسط نهاد ناظر، سايت هاي اينترنتي براي ادامه کار به تناسب نوع فعاليت خود مجوز نمايندگي و يا کارگزاري از بيمه مرکزي دريافت کنند و علاوه برآن از مرکز توسعه تجارت الکترونيکي هم نماد اعتماد الکترونيکي دريافت دارند.

به گفته صحرانورد، در خصوص فروش آنلاين بيمه نظرات و پيشنهادات ديگري هم مطرح بود که طي جمع بندي صورت گرفته پيشنهاد فوق الذکر به بيمه مرکزي ارسال مي شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: