کد خبر: ۶۲۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
طبق فرمان جدید، دستورالعمل هایی به آژانس های مختلف داده می شود تا مقررات را آسان تر کرده و حق بیمه را کاهش دهند.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از وال استریت ژورنال گزارش داد که دونالد ترامپ در روزهای آینده فرمانی اجرایی جدیدی صادر خواهد کرد که بر مبنای آن برخی قوانین بیمه بهداشت و درمان که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شده بود، لغو خواهد شد.
 

 یک مقام ارشد دولت آمریکا به وال استریت ژونال گفت : هدف از صدور این فرمان اجرایی افزایش گزینه های بیمه درمانی برای آمریکایی هایی است که به دنبال بیمه خویش فرما هستند یا برای کارگاه های کوچک کار می کنند. 

طبق فرمان جدید، دستورالعمل هایی به آژانس های مختلف داده می شود تا مقررات را آسان تر کرده و حق بیمه را کاهش دهند.

هنگامی که تلاش جمهوری خواهان برای لغو بیمه بهداشت و درمان اوباما موسوم به «اوباماکر» ناکام ماند، برخی مقامات اقتصادی و ناظران سیاسی پیش بینی می کردند که ترامپ در پی صدور فرمانی اجرایی برای لغو آن باشد.
جمهوری خواهان مدتهاست که می گویند قوانین بیمه ای که سال 2010 توسط اوباما اجرایی شد، حق بیمه را برای افراد، کارگاه های کوچک و آمریکایی های سالم بالا برده است. اما دموکرات ها استدلال می کنند که این قانون از مصرف کنندگان در مقابل بیمه های جعلی حمایت می کند و هزینه درمان را برای بیماران آمریکایی ها کاهش داده است. 

ترامپ به سه وزارتخانه «بهداشت و خدمات انسانی»، کار و خزانه داری دستور خواهد داد که اقداماتی در جهت تسهیل ارائه بیمه همگانی اتخاذ کنند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از این سه وزارتخانه خواهد خواست تا قانون «بیمه کوتاه مدت پزشکی» را لغو کنند. طبق اوباماکر، بیمه های کوتاه مدت و ارزان قیمت ارائه می شود. دولت اوباما فروش بیمه های بیشتر از 90 روز را منع کرده بود. اما ترامپ سعی دارد بار دیگر فروش بیمه های تا یک سال را اجرا کند.

فرمان اجرایی ترامپ مهمترین گام های وی برای لغو اوباماکر است. اما به نظر می رسد که عملیاتی کردن برنامه وی با موانع و مشکلات حقوقی مواجه شود. 

ترامپ گفته که وی علاقمند است یک طرح دوحزبی در زمینه بهداشت و درمان تدوین شود. او روز شنبه در توئیتی گفت که با چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات سنا در این زمینه صحبت کرده است.
جمهوری خواهان تاکنون دو بار برای لغو اوباماکر تلاش کرده اند اما هر با سناتور جمهوری خواه به عنوان مخالف اصلی، با طرح های هم حزبی هایش مخالفت کرده است.  

ایرنا-انتشار: ابوالفضل بابایی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار