کد خبر: ۶۲۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
معدن آق دربند در بخش مرکزی مرزداران شهرستان سرخس قرار دارد. 70 درصد این معدن در اختیار بخش خصوصی و 30 درصد آن متعلق به آستان قدس رضوی است.
به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از جمعی از کارگران معدن ذغالسنگ آق دربند سرخس روز چهارشنبه با مراجعه به استانداری خراسان رضوی خواستار پیگیری مسئولان برای پرداخت حقوق معوق و حق بیمه خود شدند.
 
 
این جمع 100 نفره نسبت به شرایط نابسامان شرکت و معدن ذغالسنگ آق دربند و تاخیر 13 ماه در پرداخت حقوق گلایه مندند.

یکی از این کارگران به خبرنگار ایرنا گفت: از حدود چهار سال پیش معدن با مشکل مواجه شد و به مرور پرداخت حقوق کارگران آن به تاخیر افتاد. تا چند ماه پیش معوقات حقوق 130 کارگران 19 ماه بود اما با تغییر مدیرعامل و فروش یکی از ساختمانهای معدن چند ماه از حقوق مهوقه پرداخت شد.

وی که خواست نامش ذکر نشود افزود: شش ماه است که هیچ حق بیمه ای نیز برای ما واریز نشده اما معدن فعالیت خود را ادامه داده است. 

او گفت: دیروز هم به دفتر مرکزی آستان قدس رضوی در مشهد که 30 درصد سهام معدن آق دربند را در اختیار دارد مراجعه کردیم اما پاسخی دریافت نکردیم. فقط گفتند مطالبات و خواست خود را از طریق نامه ارائه کنید پس از بررسی طی یک ماه آینده پاسخ داده خواهد شد.

معدن آق دربند در بخش مرکزی مرزداران شهرستان سرخس قرار دارد. 70 درصد این معدن در اختیار بخش خصوصی و 30 درصد آن متعلق به آستان قدس رضوی است. سرخس در فاصله 200 کیلومتری شرق مشهد قرار دارد.

خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشار: حسین کریم زاده
 
نام:
ایمیل:
* نظر: