کد خبر: ۶۲۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
یکی از مبانی اساسی توسعه بیمه‌های زندگی در سال‌های گذشته دنبال کرده و تاکنون شرایط بیمه انواع بیمه‌های زندگی تهیه شده و برای تصویب در شورای عالی بیمه به بیمه مرکزی ارسال شده است.
دبیر کارگروه توسعه بیمه‌های زندگی گفت: به منظور ساماندهی و استانداردسازی شرایط عمومی بیمه مسافرت خارج از کشور، پیش‌نویس شرایط عمومی این بیمه توسط سندیکای بیمه گران ایران بازنگری شد.
 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایسنا، عباس رنجبر کلهرودی افزود: پیش‌نویس اولیه شرایط عمومی بیمه مسافرت خارج از کشور توسط کارگروه ویژه شرایط عمومی بیمه مسافرت خارج از کشور، مرکب از کارشناسان و متخصصان این رشته از شرکت‌های بیمه رازی، ایران، دانا، آسیا، البرز، سامان، پارسیان، کارآفرین و ملت طی چهار جلسه و در شرکت بیمه رازی بررسی و پس از ارائه اصلاحات کارشناسی برای اقدامات بعدی به سندیکای بیمه‌گران ارائه شد.
 
رنجبر کلهرودی افزود: مفاد شرایط عمومی مذکور در هشت فصل تنظیم شده که در آن علاوه بر تعاریف، اصول و مبانی بیمه مسافرت خارج از کشور، تعهدات و وظایف بیمه شده، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های کمک‌رسان خارجی در صورت وقوع حوادث و بیماری‌های غیرمترقبه مشمول بیمه و نیزاستثنائات و شرایط فسخ و ابطال و برگشت حق بیمه تعیین شده و نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای را تشریح کرده است.
دبیر کارگروه توسعه بیمه‌های زندگی اضافه کرد: در راستای شفاف‌سازی مقررات بیمه‌ای در کشور درحوزه بیمه‌های اشخاص به ویژه بیمه‌های زندگی و حفظ حقوق بیمه‌گذاران و تهیه استانداردهای لازم خدمات بیمه‌ای در این حوزه، کارگروه تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی تدوین شرایط عمومی بیمه‌های زندگی را به عنوان یکی از مبانی اساسی توسعه بیمه‌های زندگی در سال‌های گذشته دنبال کرده و تاکنون شرایط بیمه انواع بیمه‌های زندگی تهیه شده و برای تصویب در شورای عالی بیمه به بیمه مرکزی ارسال شده است.
 
مدیر بیمه‌های عمر و حوادث بیمه‌رازی تدوین قانون و مقررات را یکی از زیر ساخت‌های مهم در توسعه خدمات بیمه‌ای در کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با توجه به توانایی‌های سندیکای بیمه‌گران، ظرفیت شرکت‌های بیمه، حمایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پژوهشکده بیمه و کمک صاحب‌نظران، قوانین و مقررات بیمه‌ای در کشور با رعایت حداکثری حقوق بیمه‌گذاران، بازنگری و موجب توسعه بیمه در کشور بیش از پیش فراهم شود.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: