کد خبر: ۶۲۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌‌شرقی؛
هرچند که در قانون اسن میزان ده درصد نوشته شده اما در سایه تلاش بهزیستی استان این میانگین نسبت به قانون نیز بیشتر است.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از مدیر کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه ده هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، گفت: بیش از دو هزار و پانصد دانش آموز از خانوارهای تحت پوشش مورد حمایت مالی و معنوی قرار می‌گیرند.
 
به گزارش ایسکانیوز ، محسن ارشدزاده صبح امروز در همایش روز ملی خانواده با بیان اینکه تمام مجموعه‌‌های بهزیستی به‌‌خاطر خانواده‌‌های تحت پوشش وجود دارند، اظهار داشت: در حوزه زنان و خانواده در حال حاضر ده هزار زن سرپرست خانواده تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و هر سال بیش از ده هزار خانواده‌‌ای که در آستانه طلاق قرار دارند خدمات مشاوره‌‌ای بهزیستی را دریافت می‌‌کنند.
 
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از دوازده هزار خانوار خدمات مشاوره‌‌ای دریافت کرده‌‌اند و همچنین سالانه بیش از سی هزار خانوار نیز خدمات موردی و تخصصی می‌گیرند که به صورت دائمی تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار ندارند.
 
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌‌شرقی با اشاره به حمایت سازمان بهزیستی از خانواده‌‌هایی که فرزندان دو یا چند قلو دارند، بیان کرد: در استان هزار و شصت و شش خانواده دارای فرزندان دو یا چند قلو هستند که بیش از دو هزار و هشتاد قلو در این خانواده‌ها خدمات از بهزیستی دریافت می‌کنند.
 
وی افزود: همچنین بیش از دو هزار و پانصد دانش آموز از خانوارهای تحت پوشش مورد حمایت مالی و معنوی قرار می‌گیرند.
 
ارشد زاده در خصوص موفقیت سازمان بهزیستی آذربایجان‌‌شرقی در حوزه زنان سرپرست خانوار، تاکید کرد: هر ساله بیش از بیست درصد زنان سرپرست توسط بهزیستی توانمند می‌شوند هرچند که در قانون اسن میزان ده درصد نوشته شده اما در سایه تلاش بهزیستی استان این میانگین نسبت به قانون نیز بیشتر است.
 
وی خاطرنشان ساخت: سال گذشته سی درصد خانوارهای تحت پوشش توانمند شده‌‌اند و در شش ماهه اول امسال نیز بیست و یک درصد خانوارها توانمند گشته‌‌اند؛ قطعا در پایان سال این آمار به سی درصد افزایش خواهد یافت هرچند زنان سرپرستی که میانگین سنی آنها به باز توانی نمی‌رسد تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 
این مقام مسئول از جمله مهمترین برنامه سازمان بهزیستی را توانمندی آماده سازی شغلی نامید و عنوان کرد: ارتقا برنامه‌‌های زیستی و اجتماعی، بیمه زنان سرپرست خانوار، حمایت غذایی تحت عنوان سبد غذایی، ارائه تسهیلات کار و در نهایت ایجاد اشتغال از جمله کارهای این سازمان است.
 
وی ابراز داشت: بیش از چهار هزار زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌‌اند که هزار و دویست نفر از آنان زنان روستایی و عشایری هستند و دو هزار هشتصد نفر از این زنان در شهرستان تبریز قرار دارند.
 
مدیرکل بهزیستی استان کمک نهادهای غیر دولتی به سازمان بهزیستی را بسیار خوب دانست و متذکر شد: چهل و هفت مرکز غیردولتی به عنوان شرکای غیردولتی بهزیستی در استان وجود دارند که به طور مثال چهارده کلینک اجتماعی و هفده مرکز خیریه هستند که هشت هزار و صد پرونده توسط این موسسات در سال گذشته رسیدگی شده‌‌اند.
 
وی از ارائه طرح خدمات خرد خبر داد و اظهار داشت: این خدمات از جمله طرح هایی است تا پس از آموزش ضمانت تسهیلات اشتغال برای توانمندسازی ارائه شود همچنین در بحث نمایشگاه و فروش دایمی محصولات زنان سرپرست خانوار برنامه ریزی شده تا مجموعه‌‌‌ای احداث و محصولات مددجویان عرضه شود تا با حذف واسطه و دلال به این خانوارها کمک شود.
 
ارشدزاده با اشاره به طرح‌‌های مربوط به فناوری‌‌های نو مانند نیروگاه خورشیدی، توضیح داد: این نیروگاه‌‌ها در پشت بام خانه مددجویان قرار خواهد گرفت که توافق سه جانبه انجام شده که تسهیلات بانکی توسط بانک‌‌ها پرداخت می‌شود و برق تولیدی توسط اداره برق خریداری خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار