کد خبر: ۶۲۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
در ماه‌های گذشته کنگره آمریکا، با اکثریت جمهوری ‌خواه تلاش زیادی برای تغییر این قانون کرد، اما هر بار شکست خورد.‌
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن پرداخت یارانه دولتی به شرکت‌ های بیمه درمانی برای اقشار کم درآمد قطع می‌ شود.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از   گاردين، ترامپ با امضای فرمانی روند لغو قانون بیمه سلف خود موسوم به "اوباماکر" را آغاز کرد.‌

طبق اين گزارش، اين فرمان تغییراتی اساسی در بدنه قانون بیمه همگانی باراک اوباما ایجاد می‌کند. قانون اوباماكر تا ۲۰ میلیون نفر را تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌ داد.

تغییر قانون بیمه اوباما یکی از شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ بود.‌ در ماه‌های گذشته کنگره آمریکا، با اکثریت جمهوری ‌خواه تلاش زیادی برای تغییر این قانون کرد، اما هر بار شکست خورد.‌ به همین دلیل ترامپ تصمیم گرفت شخصا وارد عمل شود. فرمانی که رئيس‌ جمهور آن را امضا کند به اندازه یک قانون مصوب کنگره محکم نیست به همین دلیل متخصصان معتقدند این فرمان با مخالفت‌ های زیادی روبه رو خواهد شد.

نگرانی مخالفان این فرمان جدید این است که از این پس شرکت‌ های بیمه "خدمات حداقلی" با قیمت کم ارائه دهند که می ‌تواند تنها برای مشتریان جوان و سالم جذاب باشد. این سیاست در نهایت به این منتهی می ‌شود که بیمه درمانی مبتلایان به بیماری ‌های مزمن و نیز سالمندان گران‌تر شود.

استدلال ترامپ اما طور دیگری است. او معتقد است آزادی بیشتر در تعیین تعرفه بیمه باعث رقابت بیشتر می ‌شود و در نهایت انتخاب‌‌ های متعددی را در برابر مشتریان بیمه قرار می ‌دهد. او گفته است: «میلیون‌ ها شهروند از این فرمان سود خواهند برد.»

هدف از فرمان ترامپ بیش از هر چیز تسهیل محدودیت‌ های شرکت‌ های بیمه است که در قانون "اوباما کر" مقرر شده بود. این فرمان این امکان را به شرکت ‌های بیمه می‌ دهد که پیشنهادات ارزان ‌تری را به مشتریان خود ارائه دهند. دموکرات‌ ها نام "خرابکاری" بر فرمان ترامپ گذاشته‌ اند.
از طریق قانون بیمه همگانی اوباما بسیاری از شهروندان آمریکایی این شانس را پیدا کردند که بیمه درمانی داشته باشند. درصد افرادی که بیمه درمانی ندارند پس از طرح اوباما از ۱۶ به ۹ درصد کاهش پیدا کرد.

مطابق طرح جدید راه برای دور زدن مقررات مربوط به حداقل الزامات برای "مزایای سلامتی ضروری" که در دوره باراک اوباما وضع شد، لغو می‌ شود و به این ترتیب می ‌توان قراردادهای بیمه ‌ای بست که مزایایی چون مراقبت‌ های دوران بارداری، بخش اورژانس و یا مراقبت‌های سلامت روان را شامل نمی‌ شود.

ترامپ گفت كه با این فرمان کسب و کارهای کوچک می‌ توانند اتحادیه بیمه ‌ای تشکیل دهند و همچون شرکت‌ های بزرگتر دست بازتری در بازار بیمه داشته باشند و شرکت‌ های بیمه‌ ناگزیر باشند به آنها تعرفه‌ های رقابتی پیشنهاد کنند.

او فرمان خود را نخستین قدم برای "رهایی میلیون‌ها نفر از بیمه اوباما" خواند و گفت، این روند جدید به میلیون‌ ها نفر کمک می‌کند، بدون آن که هزینه ‌ای برای دولت داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار