کد خبر: ۶۲۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
رئیس فدراسیون کوهنوردی در شهرکرد:
فدراسیون کوهنوردی در سطح قهرمانی به ویژه در سنگ نوردی، یخ‌نوردی و کوهنوردی با اسکی به المپیک‌ و بازی‌های آسیایی زمستانی و تابستانی رشد جشمگیری داشته است بنابراین توجه بیشتر به این رشته ورزشی ضرورت دارد.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: سال گذشته ۶۵ هزار بیمه ورزشی برای کوهنوردان در کشور به ثبت رسیده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، رضا زارعی در مجمع انتخابات هیئت کوهنوردی استان اظهار داشت: در سال گذشته ورزش کوهنوردی با 64 هزار بیمه ورزشی ثبت شده رتبه دهم را در میان سایر فدراسیون‌ها به خود اختصاص داد.
 
وی با اشاره به برگزاری مسابقات سنگ‌نوردی در کشور افزود: فدراسیون کوهنوردی دو هفته گذشته میزبان بیست و پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی بزگسالان آسیا از 11 کشور آسیایی با حضور 164 ورزشکار بوده است
 
رئیس فدراسیون کوهنوردی با اشاره به تعداد اعزام کوهنوردان به سایر کشورها بیان کرد: با توجه هب مشکلات مالی و کمبود اعتبارات سال گذشته 160 اعزام توسط فدراسیون کوهنوردی به کشورهای مختلف دنیا با کمک اسپانسرهای ورزشی انجام شد.
 
 زارعی با بیان اینکه فدراسیون کوهنوردی باید سهیمه المپیک را کسب کند، خاطرنشان کرد: امیدوارم که بتوان با همکاری بیشتر هیئت‌های کوهنوردی در استان‌های کشور در سطح بین‌المللی و کسب سهمیه المپیک برای این ورزش موفق‌تر از گذشته عمل کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه بعد از 2 سال معاونت توسعه ورزش همگانی به حوزه معاونت قهرمانی منتقل شده است، گفت: ورود مجدد ورزش کوهنوردی به حوزه قهرمانی منافاتی با وظیفه فدراسیون کوهنوردی در توسعه ورزش همگانی ندارد و مطابق آمارها کوهپیمایی خانوادگی در میان خانواده‌ها بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است.
 
رئیس فدراسیون کوهنوردی با بیاناینکه کوهنوردی در سطح قهرمانی رشد چشمگیری داشته است، تصریح کرد: فدراسیون کوهنوردی در سطح قهرمانی به ویژه در سنگ نوردی، یخ‌نوردی و کوهنوردی با اسکی به المپیک‌ و بازی‌های آسیایی زمستانی و تابستانی رشد جشمگیری داشته است بنابراین توجه بیشتر به این رشته ورزشی ضرورت دارد.
 
زارعی با اشاره به کسب دو رتبه با ارزش در رتبه‌بندی آموزشی توسط ورزش کوهنوردی کشور خاطرنشان کرد: در سال گذشته فدراسیون کوهنوردی در کمیت آموزشی با 21 هزار و 600 آموزش دیده در میان 52 فدراسیون ورزشی کشور رتبه برتر را کسب کرد که از این تعداد 20 هزار نفر در سطوح پایه و 1600 نفر در سطوح مربی گری و بازآموزی آموزش دیدند.
 
وی با اشاره به اینکه سهم عمده این موفقیت در رتبه‌بندی آموزشی متعلق به هیئت‌های استانی است، گفت: در سال 94  این فدراسیون حدود 15 هزار آموزش دیده داشته است.
 
رئیس فدراسیون کوهنوردی بیان کرد: سال گذشته فدراسیون کوهنوردی در کیفیت آموزشی با کسب 870 امتیاز رتبه دوم را در میان سایر فدراسیون‌ها ‌کسب کرده است و این نشان از عملکرد خوب هیئت‌ها و فدراسیون در آموزش برای کسب رتبه‌های بالا است.
 
زارعی ادامه داد: در سال گذشته برای نخستین بار براساس سرانه جمعیتی استان چهارمحال و بختیاری با 38 امتیاز پس از ایلام رتبه دوم رتبه‌بندی آموزشی در میان سایر استان‌های کشور را کسب کرد و این استان در اسکی کوهستان نیز جزء 3 استان برتر کشور قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: