کد خبر: ۶۲۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
مناطق آزاد یکی از ایده های نو بود که برای زدودن آثار محرومیت از چهره مناطق محروم مطرح شد و مناطق آزاد برای تولید و جلوگیری از واردات شکل گرفت.
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از استاندار هرمزگان گفت: فضای جدیدی دولت تدبیر و امید برای شکوفا کردن اقتصاد ایران دنبال می کند.
 
 
استاندار هرمزگان فریدون همتی در آیین معارفه مدیر عامل منطقه آزاد کیش افزود: در این راستا امیدواریم با برنامه های دولت تدبیر و امید در چهار سال پیش رو شاهد دستیابی به تولید و اشتغال پایدار و شکوفایی در تجارت کشور از دروازه هرمزگان باشیم.

وی گفت: مناطق آزاد یکی از ایده های نو بود که برای زدودن آثار محرومیت از چهره مناطق محروم مطرح شد و مناطق آزاد برای تولید و جلوگیری از واردات شکل گرفت.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی برای استفاده از ظرفیت های منحصر به فرد جزایر بویژه کیش، مناطق آزاد ایجاد شد تا سرمایه های خارجی به ویژه در بخش های مولد، جذب و انتقال تکنولوژی به درون اقتصاد کشور و ایجاد فرصت های اشتغال پایدار و افزایش تولید و ارزش افزوده بخش های اقتصادی به ویژه بخش صنعت و گردشگری و کمک به کشور برای وررود به بازارهای جهانی و کسب تجربه جدید و آشنایی و آمادگی بین المللی شدن برای تجارت خارجی و گسترش تولیدات عملیاتی شود.

وی ادامه داد: افزایش کارآیی اقتصادی و تربیت نیروی انسانی ماهر و افزایش درآمد کشور ناشی از فعالیت های خدماتی در کنار تولید از جمله حمل و نقل، بارگیری ،بانکداری بیمه گری و گردشگری از دیگر راه های توسعه مناطق آزاد است .

و ی افزود: استان هرمزگان با 900 کیلومتر ساحل در درون سرزمین و داشتن 2400 کیلومتر مرز ساحلی و جزایر 12 گانه شرایط و وضعیت منحصر به فردی دارد که امیدواریم در دوره جدید بتوانیم ظرفیت های بهتری را در کیش و قشم در کنار هم یک هم افزایی ایجاد شود. 

امام جمعه کیش نیز در این مراسم گفت: رونق و آینده کیش در گروه توجه بیشتر به بهبود زیرساختها گردشگری و پایین آوردن هزینه های گردشگری است.

حجت الاسلام حسن علیدادی افزود: ماشین توسعه کیش در برخی سالها دچار مشکل شد و امروز برای رسیدن به برنامه 20 ساله توسعه نیازمند حرکتی جمعی هستیم.

وی اظهار کرد: امروز کیش برای رسیدن به نقطه مطلوب اقتصادی و گردشگری نیاز به وحدت، خدمت و اندیشه های شایسته و اقدام های بایسته دارد.

با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و رییس سازمان مناطق آزاد کشور و نیز علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ابراهیم انصاری لاری به عنوان مدیر عامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد. 

جزیره مرجانی و گردشگری کیش با حدود 40 هزار نفر جمعیت و 90 کیلومتر مربع وسعت در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس در محدوده استان هرمزگان واقع شده است.  
 
ایرنا- تنظیم و انتشار: اکبر بهاروند

نام:
ایمیل:
* نظر: