کد خبر: ۶۲۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
دبیر ستاد اربعین کرمان :
از 15 مهرماه جاری صدور ویزا در کرمان آغاز شده و توصیه می کنیم که زائران به صورت گروهی عزیمت کنند تا کار صدور روادید و تشریفات خروج از مرز با سهولت بیشتری انجام پذیرد.
 مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان و دبیر ستاد استانی اربعین ضمن قدردانی از اقدامات روسای کمیته های زیر مجموعه ،گفت: بیمه ویژه اربعین از 20 کیلومتری مرز آغاز می شود و تا قبل از آن بر عهده بیمه شخص ثالث است.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایرنا، خلیل همایی راد   در جلسه کمیته استانی هماهنگی اربعین حسینی افزود: بیمه تمامی زائران الزامی است و در سال جاری سقف بیمه نیز افزایش یافته است.
 
وی گفت :به دعوت وزارت کشور مدیران چند استان جنوبشرق از جمله نماینده استان کرمان، بازدیدی از استان خوزستان و مرزهای شلمچه و چزابه داشته و قرار است هیاتی به سرپرستی معاونت عمرانی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی برای راه اندازی قرارگاه دائمی در آن منطقه عزیمت کنند.

وی با اشاره به استقرار کنسولگری در استان کرمان، بیان کرد: از 15 مهرماه جاری صدور ویزا در کرمان آغاز شده و توصیه می کنیم که زائران به صورت گروهی عزیمت کنند تا کار صدور روادید و تشریفات خروج از مرز با سهولت بیشتری انجام پذیرد.

وی همچنین در خصوص تدابیر مربوط به حمل و نقل زائران اربعین، گفت: روزانه 70 دستگاه اتوبوس اعزام زائران اربعین را بر عهده خواهند داشت و کرایه های اتوبوس ها نیز نسبت به سال قبل افزایش نداشته و مبلغ پنج میلیون تومان است، ضمن آنکه به منظور افزایش ایمنی مسافران از اتوبوس های مدل 86 به بالا استفاده خواهد شد.

همایی راد به تشکیل ستاد استقبال در سپاه ثارالله نیز اشاره و عنوان کرد: سپاه ثارالله امکانات و اماکن مربوط به راهیان نور در شلمچه و اهواز را در اختیار زائران اربعین حسینی قرار داده و در شهرستان های فهرج، ذیگان، بم، کرمان، بردسیر و سیرجان نیز امکانات لازم برای اسکان و پذیرائی از زائران پاکستانی و افغانستانی فراهم شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت هایی که در خصوص ایمنی و امنیت زائران اربعین حسینی وجود دارد، بر لزوم اقدامات آموزشی برای رانندگان، نظارت بر فرایند حمل و نقل و شدت عمل پلیس راه و راهور استان به منظور اعمال قانون نسبت به متخلفان احتمالی تاکید کرد 

وی همچنین در خصوص اتوبوس هایی که بیش از ظرفیت مجاز اقدام به سوار نمودن زائران کشورهای همجوار کرده و از مسیر کرمان تردد می کنند، یاد آوری کرد: ماموران انتظامی از حرکت خودروهایی که ایمنی مسافران را به مخاطره می اندازند جلوگیری خواهد کرد.

دبیر ستاد استانی اربعین همچنین به قوانین و مقررات کشور عراق و حساسیت هایی که نسبت به برخی از داروها وجود دارد و ممکن است توسط ماموران عراقی به عنوان مواد مخدر تلقی شوند اشاره کرد و خواستار آگاه سازی و اطلاع رسانی به زائران محترم شد تا در جریان این سفر زیارتی با مشکل مواجه نشوند.

همایی راد در ادامه گزارش خود از هماهنگی ستاد عتبات عالیات و کمیته مشارکت های مردمی در راه اندازی 26 موکب از شهرستان های کرمان، رفسنجان، سیرجان، جیرفت، ارزوئیه، انار، بم، رابر، راور، ریگان، شهربابک، عنبراباد و کهنوج به صورت داوطلبانه و با کمک خیران و علاقه مندان حضرت اباعبدالله الحسین قردانی و اظهار امیدواری کرد که امسال نیز همچون سال های گذشته شاهد عزیمت و بازگشت امن و ایمن زائران حسینی باشیم.

*** آمادگی نیروی انتظامی برای ایام محرم و اربعین حسینی  

فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: اقداماتی در حوزه امنیتی و انتظامی قبل از ماه محرم و به صوت ویژه در دهه اول محرم، سیاست گذاری، پیگیری و اجرایی شده و در ادامه برای اربعین حسینی نیز جلساتی با نمایندگان رده های درون سازمانی داشته ایم.

سردار رضا بنی اسدی فر افزود: دستور العملی از ناجا نیز صادر شده که بومی سازی شده و به شهرستانهای موجود در مسیر زائران اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه تامین امنیت محل استقرار اعضای کنسولگری عراق نیز انجام شده است، تصریح کرد: عوامل اطلاعاتی در ایستگاه های بازرسی نیز بررسی های تخصصی را انجام خواهند داد.

وی با تاکید بر اینکه عوامل یگان های تکاوری برای تامین امنیت مسیر فعال شده اند، گفت: هر سال تعدادی از نیروها به مرز غربی اعزام می می شوند و امسال علاوه بر یگان تکاوری، یگان ویژه و بگان های تخصصی نیز به مرز اعزام می شوند.

وی یادآور شد: رصد کویر را نیز با استفاده از هواپیما انجام خواهیم داد و در این زمینه برنامه ریزی های لازم انجام شده است. 

خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار : بهنام احمدی *
نام:
ایمیل:
* نظر: