کد خبر: ۶۲۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
برگزاری این رویداد، در راستای یکی از مصوباتی است که در تفاهمنامه بین دو کشور در سفر اخیر دکتر روحانی به ارمنستان با رئیس جمهوری این کشور در دستور کار قرار گرفت.
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  مدیر موزه ملی ایران گفت: شرکت های بیمه ایرانی تاکنون تلاشی برای بیمه آثار تاریخی و نمایشگاهی کشور نکرده اند و برای اطمینان از بیمه های خارجی طرف قرارداد، از بیمه ایران تاییدیه گرفته ایم.
 
به گزارش    ایرنا، جبرئیل نوکنده روز یکشنبه در نشست خبری نمایشگاه مشترک اشیای تاریخی ایران و ارمنستان با عنوان «خاطره یک سرزمین» اظهار کرد: وقتی کشورهای ارمنستان، کره جنوبی و فرانسه آثار نفیس تاریخی خود را در ایران به نمایش می گذارند یعنی ایران کشوری امن است.
وی تاکید کرد: در این نمایشگاه نیز 303 اثر شامل 200 اثر موزه ملی ایران و 103 اثر موزه ملی ارمنستان به مدت سه ماه به نمایش گذاشته می شود.

نوکنده اضافه کرد: برگزاری این رویداد، در راستای یکی از مصوباتی است که در تفاهمنامه بین دو کشور در سفر اخیر دکتر روحانی به ارمنستان با رئیس جمهوری این کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در گذشته این گلایه از طرف رسانه ها و کارشناسان مطرح می شد که چرا فقط ما آثار تاریخی خود را برای نمایش در اختیار سایر کشورها قرار می دهیم، اما با رایزنی های صورت گرفته بعد از 80 سال که فقط چهار شی تاریخی خارجی برای نمایش به ایران آمده امسال در تحولی محسوس شاهد نمایشگاه های کاملی از آثار کشورهایی چون کره جنوبی، ارمنستان و فرانسه در کشور خواهیم بود.

ادامه دارد...
  خبرنگار: علی اسدی * انتشار: امید غیاثوند
 
نام:
ایمیل:
* نظر: