کد خبر: ۶۲۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
خدمات تخصصی و بستری به تمام بیماران خاص استان ارائه می‌شود. بیماران خاص بیمه می‌شوند و هزینه‌های درمانی آنها در قالب طرح تحول نظام سلامت پرداخت می‌شود.
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: هزینه‌های درمان بیماران خاص در قالب طرح تحول نظام سلامت به آنها پرداخت می‌شود.
 
دکتر پیمان آسترکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درپاسخ به این سوال که چرا در لرستان مرکز تخصصی درمانی بیماران خاص وجود دارد؟ اظهار کرد: با وجود 600 تا 700 بیمار نیازی به این مرکز نیست و تنها یک برند تبلیغاتی محسوب می‌شود.این مرکز تخصصی درمانی بیماران خاص، کاری فراتر از درمان و خدماتی که به بیماران‎ ارائه می ‎ دهیم انجام نمی‌دهد.
 
آسترکی بیان کرد: خدمات تخصصی و بستری به تمام بیماران خاص استان ارائه می‌شود. بیماران خاص بیمه می‌شوند و هزینه‌های درمانی آنها در قالب طرح تحول نظام سلامت پرداخت می‌شود.
 
وی گفت: بیماران خاص می‌توانند داروی خود را از طریق مراجعه به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تامین کنند.
 
آسترکی با اشاره به اینکه هم ‎ اکنون درمانگاه‌ها و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی لرستان بین700 تا 800 بیمار را روزانه ویزیت می ‎کنند اما از لحاظ مالی توجیه ندارد، افزود: حال اینکه بخواهیم مرکز درمانی تخصصی بیماران خاص  را در استان با کلی هزینه تاسیس کنیم قطعاً مقرون به صرفه نخواهد بود. مرکز فوق برای جاهایی که بیماران خاص زیادی دارد نیاز است و البته پیگیریم مجوز احداث این مرکز را اخذ کنیم.
 
نام:
ایمیل:
* نظر: