کد خبر: ۶۲۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
تسهیلاتی که از بانک‌های روسی دریافت می‌شود برای بخش‌های دولتی و خصوصی استفاده و در صنایع مختلفی که اولویت آنها به تایید دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط رسیده باشد، مصرف می‌شود.
تفاهم‌نامه تامین مالی میان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و موسسه دولتی بیمه صادراتی روسیه (اکسیار) امضا شد.
 
 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از خبرگزاری مهر  از دیدار با «الکسی تیوپانف»، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه صادراتی روسیه «اکسیار»، خواستار تسریع در تامین مالی پروژه‌های میان طرفین شد و گفت: از به نتیجه رسیدن مذاکرات مربوط به قراردادهای فاینانس خرسندیم و امیدواریم این همکاری‌ها بیش از پیش ادامه یابد.

  معاون ارزی بانک مرکزی ؛ الکسی تیوپانف، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل اکسیار، نیز در این جلسه‌ با استقبال از به ثمر نشستن مذاکرات، درخصوص کلیات قرارداد تامین مالی تصریح کرد: امیدواریم پروژه‌های مختلف بخش خصوصی و دولتی ایران بتوانند به زودی از تسهیلات تامین مالی بانک‌های روسی استفاده کنند و بدین ترتیب، زمینه گسترش هرچه بیشتر روابط اقتصادی میان دو کشور فراهم شود.

گفتنی است در این دیداربر کلیات شرایط تامین مالی میان بانک‌های ایرانی و روسی توافق شد و بر این اساس در چارچوب توافق یادشده بانک‌های ایرانی می‌توانند برای پروژه‌هایی که مجوزهای داخلی آن را اخذ کردند، به دریافت فاینانس از بانک‌های روسی اقدام کنند. همچنین تسهیلاتی که از بانک‌های روسی دریافت می‌شود برای بخش‌های دولتی و خصوصی استفاده و در صنایع مختلفی که اولویت آنها به تایید دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط رسیده باشد، مصرف می‌شود.

خاطرنشان می‌شود، با توجه به امضای یادداشت تفاهم میان دو طرف، قرارداد عمومی تامین مالی به زودی میان بانک‌های ایرانی و روسی امضا و عملیاتی خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: