کد خبر: ۶۲۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
بیمه البرز در نظر دارد با حمایت نرم‌افزاری و آیین‌نامه بیمه مرکزی و شورای محترم عالی بیمه به‌عنوان اولین شرکت وارد بازار اوراق ریسک و عرضه اوراق بهادار اتکایی شود.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از مدیرعامل بیمه البرزخبر داد: شرکت بیمه البرز آمادگی دارد به عنوان اولین شرکت بیمه وارد بازار اوراق بهادار بیمه شود.
 
به گزارش ایسنا، سید رسول تاجدار مدیرعامل بیمه البرز در حاشیه آیین رونمایی از بیمه‌نامه "چترا"ی بیمه البرز، گفت: بازار بیمه اتکایی جهان در حال ورود به مرحله خاصی از عمر خویش است، به‌گونه‌ای که شاهد افت و کاهش قیمت‌ها و افزایش ظرفیت قبولی شرکت‌ها و از طرفی ورود ابزارهای مالی جدید مانند اوراق ریسک، یا همان روش سرمایه جایگزین و در نهایت کاهش تدریجی سهم بازار شرکت‌های سنتی اتکایی در جهان هستیم؛ به‌گونه‌ای که در پنج سال گذشته میزان رشد اوراق ریسک تقریباً معادل دو برابر میزان رشد حق بیمه بازارهای سنتی هست، هرچند قدر مطلق اعداد در بازار اوراق ریسک کوچک است ولی به‌سرعت در حال رقابت با بازارهای سنتی است.
 
تاجدار افزود: با عنایت به اینکه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و رییس‌کل محترم همیشه از ابزارهای مالی و طرح‌های نوین بیمه‌ای حمایت کرده‌اند و از طرفی هم پژوهشکده بیمه، گام‌های مهم و مؤثری در این راستا برداشته، بیمه البرز در نظر دارد با حمایت نرم‌افزاری و آیین‌نامه بیمه مرکزی و شورای محترم عالی بیمه به‌عنوان اولین شرکت وارد بازار اوراق ریسک و عرضه اوراق بهادار اتکایی شود.
 
مدیرعامل بیمه البرز ادامه داد: این موضوع در مرحله بسیار مقدماتی است و مستلزم هماهنگی و کسب اجازه از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و سایر سازمان‌های ذی‌ربط ازجمله سازمان بورس و اوراق بهادار کشور است.
 
وی افزود: با عنایت به عدم انگیزه سهامداران شرکت‌های بیمه برای افزایش سرمایه به دلیل بازدهی پایین صنعت و از طرفی عدم‌کفایت حاشیه توانگری شرکت‌ها، یکی از بهترین روش‌ها، انتشار اوراق بهادار اتکایی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار