کد خبر: ۶۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
واکنش عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به جنجال افزایش قیمت دارو
باید قیمت تمام شده دارو به صورت کارشناسی محاسبه شده و ما‌به‌التفاوت آن در بودجه سنواتی از محل پرداخت یارانه‌ها درنظرگرفته‌شود.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اختصاص اعتبار در بودجه سنواتی برای افزایش قیمت دارو،گفت: باید ما به‌التفاوت قیمت تمام شده و قیمت عرضه به صورت یارانه پرداخت شود.

به گزارش‌خبرگزاری فارس، رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه صنعت دارویی در کشور در صورت عدم حمایت دولت و مجلس در مرز ورشکستگی قرار می‌گیرد، گفت: اگر دولت به دنبال افزایش قیمت دارو است، باید ما به‌التفاوت قیمت تمام شده و قیمت عرضه را به صورت یارانه به وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو ، سازمان های بیمه گر یا شرکت های تامین و تولیدکننده دارو پرداخت کند.
 
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق اصل 29 قانون اساسی پرداخت از دارایی مردم در حوزه سلامت نباید افزایش پیدا کند، افزود: اگر قیمت تمام شده دارو افزایش داشته و شورای اقتصاد میل به افزایش قیمت فروش دارو دارد، باید یارانه لازم را به بیمه‌ها، شرکت‌های تولید و تامین‌کننده دارو پرداخت کند.
 
وی با بیان اینکه بیش از 85 درصد مردم توان پرداخت هزینه‌های افزایش قیمت دارو را ندارند، تصریح کرد: برای افزایش قیمت دارو باید یارانه حمایتی در بودجه سنواتی به این موضوع اختصاص پیدا کند، به‌طور حتم باید 50 درصد از  48 هزار میلیارد اعتبار حاصل از یارانه باید صرف موارد حمایتی از جمله کاهش پرداخت‌ها از جیب مردم درحوزه سلامت شود.
 
خضری با تاکید براینکه در صورت افزایش قیمت دارو از سوی شورای اقتصاد باید اختلاف هزینه را به صورت یارانه به بیمه‌ها و شرکت‌های تامین کننده دارو پرداخت کند به خانه ملت گفت: باید قیمت تمام شده دارو به صورت کارشناسی محاسبه شده و ما‌به‌التفاوت آن در بودجه سنواتی از محل پرداخت یارانه‌ها درنظرگرفته‌شود.
 
این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و شورای اقتصاد،سازمان غذا و دارو و شورای عالی بیمه در قیمت‌گذاری دارو دخیل هستند، افزود: مابه التفاوت افزایش قیمت دارو باید توسط دولت در بودجه سنواتی درنظرگرفته شود، البته میزان افزایش قیمت دارو با توجه به قیمت تمام شده به اضافه سود سرمایه و استهلاک محاسبه می‌شود.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه بالای 95 درصد مواد اولیه داروها از خارج وارد می‌شود، تصریح کرد: دراین شرایط نوسان ارزی بر قیمت تما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار