کد خبر: ۶۲۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
استقبال خوب مردم از بیمه‌های عمر
شرکت‌های بیمه در نیمه اول امسال با فروش 22 هزار میلیارد ریال بیمه عمر رشد 35 درصدی این بیمه‌نامه را در شش ماه اول نسبت به شش ماه مشابه در سال گذشته تجربه کردند.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: با تلاش شرکت‌های بیمه و استقبال روزافزون مردم از پوشش‌های بیمه‌ای، صنعت بیمه رشد حدود 20 درصدی را در نیمه نخست امسال تجربه کرد. 

به گزارش ایرنا از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی   گفت: با رشد 20 درصدی حق‌بیمه‌ها نسبت به شش ماه اول سال گذشته مجموع حق‌بیمه تولیدی در شش ماه اول سال جاری به حدود 166 هزار میلیارد ریال رسید.

رئیس شورایعالی بیمه با اشاره به استقبال خوب مردم از بیمه‌های عمر تاکید کرد: شرکت‌های بیمه در نیمه اول امسال با فروش 22 هزار میلیارد ریال بیمه عمر رشد 35 درصدی این بیمه‌نامه را در شش ماه اول نسبت به شش ماه مشابه در سال گذشته تجربه کردند.

همتی رشد 23 درصدی حق‌بیمه بدنه اتومبیل در مقایسه با رشد 8 درصدی سال 1395 و رشد 20 درصد بیمه‌های آتش‌سوزی در مقایسه با رشد 10 درصدی سال 1395 را قابل توجه و نشانه گرایش بیشتر مردم به خرید این نوع بیمه‌نامه‌ها دانست.

وی رشد خسارت‌های پرداختی را در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال 1395 همانند رشد حق‌بیمه و حدود 20 درصد اعلام کرد و با اشاره به رشد 120 درصدیِ خسارت‌های پرداختی در رشته آتش‌سوزی در نیمه اول امسال در مقایسه با رشد 35 درصدی خسارت‌های این رشته در سال 1395 آن را تحول مهمی در مجموع ریسک‌های بیمه‌ای کشور دانست.

همتی رشد حق‌بیمه و خسارت بیمه‌های شخص‌ثالث را متوازن و در حدود 12 درصد اعلام کرد.

 تنظیم:لیلا جودی** انتشار: زهرا هجینی نژاد
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار