کد خبر: ۶۲۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
معاون وزیر رفاه مطرح کرد
در این میان افرادی بودند که از طریق دفترچه‌های مختلف خدمات درمانی و یارانه‌ای بهره می‌بردند، بنابراین از این افراد دعوت کردیم تا با ارسال پیامکی یکی از دفترچه‌های درمانی را انتخاب کنند.
معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حذف بیش از ۴ میلیون نفر یارانه‌بگیر غیرنیازمند خبر داد و گفت: برخی افراد که بعضاً طلافروش بودند از یارانه کارگران ساختمانی استفاده می‌کردند.
 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیداحمد میدری، معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با اعضای دیده‌بان شفافیت و عدالت شرکت کرد.
 
براساس این گزارش، موضوعات مربوط به نحوه جلوگیری از فساد و راهکارهایی برای ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی میان اقشار مختلف جامعه در کنار بررسی موضوعاتی همچون نحوه تخصیص منابع یارانه‌ای به مردم، از موضوعات مهم این نشست بود.  
 
در این نشست، احمد میدری معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پایگاه جامع رفاهی با هدف شناسایی اقشار مختلف جامعه با هدف حذف یارانه اقشار ثروتمند ایجاد شد، اظهار داشت: برای شناسایی دقیق خانوارها نیازمند یک بانک جامع اطلاعاتی در این زمینه هستیم.  
 
وی در رابطه با وضعیت کارگران ساختمانی و یارانه‌ای که ماهانه برای تحت پوشش قرار گرفتن تأمین اجتماعی دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعات موجود، ماهانه 200 هزار تومان بابت بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی پرداخت می‌شود که با ضرب این تعداد در رقم بیش از یک میلیون نفر، عدد قابل توجهی به دست می‌آید.  
 
میدری افزود: طبق آخرین اطلاعات و بررسی‌های صورت پذیرفته برای شناسایی افراد غیر شاغل به عنوان کارگران ساختمانی، مشخص شد که تعداد زیادی از آنان با استفاده از مزیت‌های کارگران ساختمانی در مشاغل دیگر و اصناف مختلفی مشغول به کار هستند.
 
* 6 بانک اطلاعاتی برای شناسایی یارانه‌بگیران غیر نیازمند
 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پایگاه جامع رفاهی که اخیراً ایجاد شده است، از طریق بانک‌های مختلف اطلاعاتی به روز می‌شود، گفت: این بانک‌های اطلاعاتی شامل سازمان امور مالیاتی، بانک‌ها، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، نیروی انتظامی، سازمان ثبت املاک و اسناد کشور هستند.  
 
وی با انتقاد از اینکه متأسفانه در برخی موارد اطلاعات شفاف و دقیقی از اقشار مختلف مردم برای تصمیم‌گیری‌های بزرگ نداریم، گفت: در جریان حکومت‌داری، این اطلاعات مهم هستند و برای مبارزه با فساد نقش مهمی ایفا می‌کنند.  
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بیمه‌های درمانی و تعدد آنها در میان خانوارها اشاره کرد و گفت: بخشی از این افراد که چند دفترچه‌ای هستند، شامل کارکنان دولتی هستند که همسرانشان از خدمات تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند، بنابراین نمی‌توان این افراد را حذف کرد، اما از بیماران خاص شروع کردیم که تعداد آنان 110 هزار نفر در کل کشور بود.  
 
میدری گفت: در این میان افرادی بودند که از طریق دفترچه‌های مختلف خدمات درمانی و یارانه‌ای بهره می‌بردند، بنابراین از این افراد دعوت کردیم تا با ارسال پیامکی یکی از دفترچه‌های درمانی را انتخاب کنند.  
 
میدری در خصوص نحوه مقابله با فساد در جریان بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی گفت:‌ یکی از این راهکارها ایجاد سامانه‌ای بود که باید کارگران ساختمانی در آن ثبت نام می‌کردند که اطلاعات هویتی آنان و مشاغل‌شان احراز شود؛ از این طریق و با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی در سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی متوجه شدیم که بسیاری از آنان عملاً کارگر ساختمانی نیستند.  
 
میدری با بیان اینکه تحقیقاتی را با همکاری مرکز آمار آغاز کردیم و بر روی 40 هزار نفر تحقیقات انجام شد تا میزان فقر در آنان مشخص شود، گفت: اقدامی نیز در وزارت رفاه صورت گرفت که مبنای آن 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر بود تا میزان فقر سنجیده شود، بنابراین این همکاری‌ها تا اعلام نتایج نهایی مشخص خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: