کد خبر: ۶۲۸۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
یک مقام وزارت کار بر داد
با همکاری وزارت امور خارجه و سفارتخانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی در کشورهایی که احتمال اعزام نیروی کار به آنجا وجود دارد هماهنگی های لازم صورت گرفت.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از مدیر کل دفتر هدایت نیرو و کاریابی ها درباره اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: در کشورهای استرالیا ، عمان، ترکیه و تاجیکستان دفاتر اعزام نیرو به خارج از کشور را راه اندازی کردیم.
 
محمد اکبرنیا، مدیر کل دفتر هدایت نیروی و کاریابی ها در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری نمایشگاه کار از سوی استان ها گفت: قصد داریم در راستای این نمایشگاه ارتباطی را بین کارجویان،کارفرمایان و کاریابی ها با مشارکت اداره کل کاریابی ها برقرار کنیم.
 
وی به اعزام نیروی کار به خارج از کشور اشاره کرد و گفت: با همکاری وزارت امور خارجه و سفارتخانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی در کشورهایی که احتمال اعزام نیروی کار به آنجا وجود دارد هماهنگی های لازم صورت گرفت.
 
 اکبرنیا بیان کرد:خوشبختانه هماهنگی هایی صورت گرفته است و موفق شدیم 4 دفترکاریابی در کشورهای استرالیا، عمان ، ترکیه و تاجیکستان راه اندازی کنیم و از این طریق بتوانیم نیرو به آن کشورها اعزام کنیم.
 
مدیرکل دفتر هدایت نیروی و کاریابی‌ها بیان کرد:این دفاتر اعزام نیروی کار را تسهیل می‌بخشند،در کنار این موضوع برنامه حمایت از شاغلین ایرانی نیز طراحی شده است که این دفاتر بتوانند با همکاری وزارت امور خارجه  از شاغلین در این کشورها حمایت  های حقوقی و اجتماعی داشته باشد.
 
*جزئیات واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی ها
 
وی در بیان آخرین وضعیت واگذاری بیمه بیکاری به کاریابی ها گفت: این موضوع مصوبه وزارت کار است. بر اساس قانون بیمه بیکاری و قانون واگذاری به بخش خصوصی و ابلاغیه ای که ریاست جمهوری داشته است، تمام این واگذاری ها باید تعرفه ای مشخص داشته باشد، به همین دلیل تعرفه ای که در وزارتخانه برای این کار در نظر گرفته شده بود به واسطه مشکلاتی که در قانون بیمه بیکاری وجود دارد زیر سوال رفته است. ایراد وارد شده این است که این مبلغ را نمی توان از فردی که مقرری بگیر است دریافت کرد. به همین دلیل علی رغم اینکه واگذاری امور بیمه بیکاری به کاریابی ها را در 4 استان به صورت پایلوت انجام دادیم اما این طرح هنوز اجرایی نشده است.
 
وی گفت: به دنبال این هستیم که مشکلات حقوقی عدم پرداخت حق بیمه کاریابی ها را  را حل کنیم. مکاتبات با سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون اجتماعی دولت را در دستور کار داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر: