کد خبر: ۶۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی ، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند، بصورت مستمر پایش می شوند تا عدالت رعایت شود.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت:مشمولان قانون بیمه کارگران ساختمانی با ارائه مدارک از جمله کارت مهارت فنی، تاییدیه انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی مبنی بر اشتغال در این صنعت و تایید بازرسان اداره کل، تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شوند.
 
 
به گزارش ایرنا ، یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه ، کارگران ساختمانی هستند که سازمان تامین اجتماعی در چند سال گذشته با فراهم کردن زمینه بیمه پردازی این قشر ، خدمت رسانی خود را به جامعه هدف گسترش داده است.

مسعود علیاری ایرنا افزود: افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی ، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند، بصورت مستمر پایش می شوند تا عدالت رعایت شود.

وی اظهار کرد: متاسفانه برخی با وجود این که صاحب مشاغل دیگری هستند با عنوان کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار می گیرند و از مزایای آن سوء استفاده می کنند.
به گفته ی این مسئول ، با پایش هایی که انجام می گیرد ، فقط افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی مشغول به کارهستند مورد تائید قرارمی گیرند و هم اکنون نیز کارگران واقعی تحت پوشش بیمه هستند و همچنان این بازرسی ها بصورت مداوم ادامه دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان پیش از این اعلام کرده بود: بر این اساس و با رایزنی های انجام گرفته امسال نیز سهمیه 2 هزار نفری برای پوشش بیمه ای افراد جامانده در نظر گرفته شده و تحقق این امر می تواند مشکلات بیمه ای این قشر را برطرف کند.

وی بیان کرد: سال گذشته 15 هزار کارگر این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند که پس از پالایش این تعداد به 11 هزار و 500 نفر کاهش پیدا کرد.

علیاری خاطر نشان کرد: پس از این کار و پالایش های لازم، نسبت به پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی واقعی این استان اقدام شد و به حدود 2 برابر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، هم اکنون 20 هزار کارگر ساختمانی در این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
 

خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش
 


نام:
ایمیل:
* نظر: