کد خبر: ۶۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
رئیس سازمان بیمه سلامت کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه بیمه سلامت رایگان مختص اقشار کم درآمد جامعه است گفت: بیمه رایگان سلامت مربوط به اقشاری است که توان مالی ندارند نه اینکه مختص تمام افراد جامعه باشد.
صنعت بیمه - نادر نانبخش چهارشنبه شب در دیدار رئیس سازمان بیمه سلامت کشور با مسئولان حوزه سلامت آذربایجان غربی اظهارداشت: استان آذربایجان غربی با وسعت ۳۷ هزار کیلومتر مربع از نظر وسعت، ۲.۲۵ درصد مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است و رتبه ۱۳ به لحاظ وسعت به خود اختصاص داده همچنین به لحاظ جمعیتی رتبه ۸ ام قرار دارد و جز استان های پر جمعیت کشور است.

وی با بیان اینکه در استان بیش از دو میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در پنج صندوق هستند اظهارداشت: از این تعداد دو هزار و ۸۴۶ نفر بیمار خاص و ۱۰۹ نفر نیز بیمه شده اتباع خارجی است.

نانبخش با بیان اینکه هم اکنون ۶۱.۴ درصد ساکنین استان تحت پوشش بیمه در صندوق های مختلف است اظهارداشت: این تقسیم بندی در صندوقها شامل ۱۰ درصد کارکنان دولت، دو درصد سایر اقشار، ۳۱ درصد بیمه سلامت، یک درصد بیمه ایرانیان و نیز ۵۷ درصد روستاییان است که توسط ۵۷ دفتر پیشخوان و ۱۱ نمایندگی خدمات لازم را ارئه می کنند.

رئیس سازمان بیمه سلامت کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه بیمه سلامت رایگان مختص اقشار کم درآمد جامعه است گفت: بیمه رایگان سلامت مربوط به اقشاری است که توان مالی ندارند نه اینکه مختص تمام افراد جامعه باشد.

طاهر موهبتی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت با وجود مشکلات مالی فراوان، به فعالیت و ارائه خدمات مربوطه ادامه می دهد افزود: باید رویکرد خودمان را تغییر دهیم البته با عقلانیت و تدبیر و اینجاست که سازمان های بیمه گر دست یاری به سوی شما دراز می کنند و از شما حوزه سلامت یاری می طلبند.

بعد نظارتی سازمان های بیمه گر باید تقویت گردد

رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی آذربایجان غربی نیز در این دیدار با بیان اینکه بیمار باید در زمان بیماری دغدغه ای جز درمان بیماری نداشته باشد گفت: این شعار جز با پوشش بیمه ای بیماران و افراد جامعه محقق نمی شود.

دکتر عبایی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی همانند یک پل عملکردی است بین سازمان های مرتبط با سلامت و این در حالی است که ارتباط تنگاتنگی با انجمن های پزشکی و دانشگاه و اعضای خودش دارد.

وی افزود: متاسفانه جامعه پزشکی در حال حرکت بسوی خدمات گران قیمت پاراکلینیکی می باشد یعنی بدون اینکه نیاز باشد برای ساده ترین بیماری ها از این اقدامات و خدمات تجویز می شود و تاثیرات بسیار منفی بر بیمار و هزینه های درمانی تحمیل می کنند.

دکتر عبایی گفت: دفترچه هایی بعنوان چک سفید در اختیار همه قرار دارد و هر کس با مراجعه به هر پزشک و درخواست های مکرری که از پزشکان دارد و این را نیز حق خود می دانند،ب اید این درخواست ها ساماندهی شوند و بعد نظارتی سازمان ای بیمه گر تقویت شده و از بار انجام و تجویز این خدمات گران قیمت پاراکلینک که مورد نیاز و ضروری برای بیمار کاسته شود.

جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در این نشست افزود: بیمه سلامت در بدنه بهداشت و درمان است و باید هماهنگی های تکمیلی بین بیمه و دانشگاه به صورت مداوم برقرار باشد  ما برای اینکه عدالت در سلامت را رعایت کرده باشیم باید مقوله ارائه کارت سلامت برای تمامی اقشار جامعه را جدی بگیریم.منبع:مهر
برچسب ها: بیمه سلامت
نام:
ایمیل:
* نظر: