کد خبر: ۶۳۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
صنعت بیمه -مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان گفت: حدود 74 درصد بیماران خاص استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که همه آنها به صورت رایگان بیمه شدند.

دکتر حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر 5 دسته بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس جزو بیماران خاص محسوب می شوند.

وی افزود: با اینکه بیماری سرطان یک بیماری سخت و صعب العلاج است، ولی جزو بیماری های خاص محسوب نمی شود. دیابت نیز یک بیماری مزمن و آزاد دهنده است اما این بیماری نیز جزو بیماری های خاص محسوب نمی شود.

حسینی ادامه داد: 1416 نفر از بیماران خاص در استان گلستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که تمامی این افراد به صورت رایگان بیمه شدند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان تصریح کرد: در سال های اخیر با اقداماتی که صورت گرفت، در بخش خدمات بیمارستانی و سرپایی تنها 5 یا 10 درصد مخارج از بیمار دریافت می شود.

وی با اشاره به مشکلات مالی بیماران خاص در تامین برخی از داروها، گفت: 96 درصد مبلغ داروی دسفرال بیماران تالاسمی را بیمه پرداخت می کند و تنها 4 درآن را بیمار می پردازد.

حسینی خاطرنشان کرد: سازمانهای بیمه گر نمی توانند به تنهایی 100 درصد هزینه ها را پوشش دهند و نیاز است که صندوقی در سطح ملی تشکیل شود که نه تنها این بیماران خاص، بلکه بیماران سرطانی، دیابتی و دیگربیماری های سخت و پر هزینه را تحت پوشش قرار دهند.



منبع:ایسنا
برچسب ها: بیمه سلامت
نام:
ایمیل:
* نظر: