کد خبر: ۶۳۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
صنعت بیمه -نماینده مردم تهران در مجلس از نشست مشترک کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با اعضای انجمن صنفی مستندسازان خانه سینمای ایران و بررسی چالش‌های اجرایی و حمایتی مستندسازان سخن گفت.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگاران ، اظهار داشت: در نشست مشترک جمعی از اعضای کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی و اعضای انجمن صنفی مستندسازان خانه سینمای ایران بر سابقه ۱۱۸ ساله این صنف تاکید شد.

وی با اشاره به مشکلات و درخواست‌های رییس و اعضای انجمن صنفی مستندسازان،‌ گفت: براساس اظهارات اعضای این انجمن اکثر مستندسازان نسبت به تامین هزینه‌های زندگی‌هایشان ناتوان هستند. هر چند که ممکن است یک مستندساز برای مدتی کار داشته باشد اما وضعیت بازار کسب به گونه‌ای است که حتی ممکن است سه سال هم بیکار بمانند. وضعیت اقتصادی برخی مستندسازان به نحوی است که برای امرار معاش مجبور به کار در اسنپ و تپسی هستند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس مشکلات مستندسازان زن را سخت تر از مستندسازان مرد دانست و افزود: در این نشست مستندسازان زن نسبت به مشکلات بیشتری که نسبت به آقایان دارند، گلایه داشتند. معتقدند حضور زنان در این صنف تشریفاتی است و آنان جدی گرفته نمی‌شود همچنین نسبت به پایین‌تر بودن دستمزدهایشان معترض بودند. درخواست‌شان این بود که برای نشان دادن معضلات آموزشی، بهداشتی و آسیب‌های اجتماعی فرصت حضور بیشتری به آنان داده شود. آنان یادآور شدند که اکثر مستندسازان زن سرپرست خانواده هم بوده و نیازمند حمایت‌های اجرایی و مالی هستند.

به گفته ذوالقدر، تشکیل صندوق حمایت از مستندسازان، حمایت مادی و معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مستندسازان، توزیع عادلانه بودجه مرکز گسترش فیلم مستند و تجربی میان مستندسازان، بیمه خدمات درمانی مستندسازان، تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان بازنشسته و تسهیل در صدور مجوز فیلم‌های مستند از مهمترین درخواست های اعضای انجمن صنفی مستندسازان خانه سینمای ایران بود.منبع:ایسنا
برچسب ها: اسنپ
نام:
ایمیل:
* نظر: