کد خبر: ۶۳۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
صنعت بیمه -  مدیرعامل شرکت زیمنس با بیان اینکه کمپانی‌های جهانی دیگر اجازه پذیرش دستورات جدید از سوی ایران را ندارند وگرنه با اقدامات تلافی‌جویانه آمریکا مواجه خواهند شد اعلام کرد که نمی‌توانیم هیچ سفارش جدیدی از ایران بگیریم. سخنگوی شرکت بیمه آلیانز آلمان نیز گفت: این شرکت در حال آماده شدن برای کاهش قراردادهای مرتبط با ایران به دلیل تحریم های جدید دولت آمریکاست.

به نقل از سی ان ان؛ مدیرعامل شرکت زیمنس آلمان با اشاره به تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای گفت: بر اساس یافته‌های او کمپانی‌های جهانی دیگر اجازه پذیرش دستورات جدید از سوی ایران را ندارند وگرنه با اقدامات تلافی‌جویانه آمریکا مواجه خواهند شد. «جو کیسر» گفته کمپانی او نمی‌تواند هیچ رابطه تجاری در ایران بعد از تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برجام داشته باشد.

کیسر گفت: «بر اساس یافته‌های او کمپانی‌های جهانی دیگر اجازه پذیرش دستورات جدید از سوی ایران را ندارند وگرنه با اقدامات تلافی‌جویانه آمریکا مواجه خواهند شد. قردادهای موجود باید اجرا شوند». وی گفت: «تصمیم ترامپ مبنی بر اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران به این معناست که کمپانی او باید تبعیت کند. اولویت با یک سیستم سیاسی است. اگر این اولویت بگوید که این کاری است که ما قرار است بکنیم، همان کار را می‌کنیم.»

 مدیرعامل شرکت زیمنس در توییتی پیش‌دستانه اعلام کرده بود: «نمی‌توانیم هیچ سفارش جدیدی از ایران بگیریم. باید واقعیت سیاسی را بپذیریم. من نگران نیستم، حجم فعالیت ما در ایران خیلی محدود است. باید بین منافع و ارزش‎هایمان تعادل برقرار کنیم». پیش‌تر وزیر خارجه آلمان هم اعلام کرده بود: «اگرچه کشورش خواهان کمک به شرکت‌های آلمانی سرگرم تجارت با ایران است، اما محافظت‌کردن از این شرکت‌ها در قبال آسیب ناشی از اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه تهران، دشوار خواهد بود».

مدیرعامل شرکت مپنا: هنوز مواضع زیمنس رسما به ما اعلام نشده است
در همین رابطه عباس علی‌آبادی، مدیرعامل شرکت مپنا که یکی از شرکت‌های همکار با زیمنس است درباره اعلام موضع توییتری مدیرعامل این شرکت می‌گوید: هنوز مواضع این شرکت رسما به ما اعلام نشده است.

او همکاری زیمنس و مپنا را فرصتی برای این شرکت آلمانی اعلام می‌کند و ادامه می‌دهد: زیمنس باید نگران باشد که نمی‌تواند با شرکت مپنا کار کند. زیمنس خیلی تلاش کرد که با ما کار کند. لذا اتفاقات اخیر یک محدودیت برای آنهاست و برای ما محدودیتی ایجاد نمی‌کند. ما در دنیا کار می‌کنیم و دو شرکت بزرگ می‌خواهند با هم کار کنند. این همکاری موردعلاقه دو طرف بوده و هست. ما مشکلی برای ادامه این همکاری نداریم و امیدواریم آنها هم مشکلات خود را حل کنند.

مدیرعامل صانیر: با خروج زیمنس، ایران زمین‌گیر نخواهد شد

بهمن صالحی، مدیرعامل صانیر، نیز توقف فعالیت زیمنس در ایران را مسئله‌ای جدی نمی‌داند. او می‌گوید: با خروج زیمنس، ایران زمین‌گیر نخواهد شد، زیرا بعد از جنگ، سطح تکنولوژی در ایران بالا رفته است.

مدیرعامل صانیر در پاسخ به این پرسش می‌گوید: جذابیت ایران برای زیمنس از ابعاد مختلف می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد، اما مهم‌ترین وجهه جذابیت ایران برای این شرکت آلمانی این است که ایران بدون تعارف دروازه یا پیشرو استفاده از تکنولوژی نو در منطقه است و تکنولوژی‌های مختلف با تشویق و بازارسازی ایران، در منطقه ترویج می‌شوند.

 او ایران را ویترینی خوب برای ترویج تکنولوژی‌های روز، حتی برای کشوری نظیر عربستان که دسترسی مناسبی به تکنولوژی‌های روز دنیا دارد، معرفی می‌کند. به گفته صالحی، ایران‌ترانسفو به‌عنوان زیمنس خاورمیانه شناخته می‌شود و یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی همکار با زیمنس است، همچنین الکتروکویر محصولاتی را تحت لیسانس این شرکت آلمانی تولید می‌کند و به دیگر کشورها می‌فروشد.

مدیرعامل صانیر تأکید می‌کند: برخی کشورهای دنیا هیچ‌گاه ایران را به‌عنوان بازار خود فراموش نمی‌کنند.

حتی اگر تحت‌تأثیر رفتارهای سینوسی سیاسی در دنیا مجبور به ایجاد توقف در بازار ایران شوند، مفهومش قطع ارتباط و بستن بازار ایران نیست، بلکه در شرایط سیاسی مجبور هستند از دستورات سیاست‌مداران تبعیت کنند و در اولین فرصتی که پیش می‌آید به ارتباطات خود ادامه می‌دهند، زیرا ایران بازار باثبات منطقه است، حتی اگر در مناسبات سیاسی آن را ناامن نشان دهند.

شرکت بیمه آلمانی در حال آماده شدن برای کاهش قراردادهای مرتبط با ایران

 سخنگوی شرکت بیمه آلیانز آلمان در رابطه با همکاری با ایران گفت: «ما در حال تحلیل فهرست روابط تجاری مان هستیم تا قراردادهای مرتبط با ایران را شناسایی کنیم». «این تحلیل در جریان است و ما در حال طراحی برنامه های کاهش همکاری های مرتبط با ایران هستیم تا از خاتمه مناسب این فعالیت ها در مدت زمان تعیین شده (از سوی دولت آمریکا) اطمینان حاصل کنیم». سخنگوی شرکت آلیانز گفت: همکاری تجاری این شرکت با ایران «مجموعا حداقلی» بوده است.وی افزود: این شرکت منتظر خواهد ماند و هرگونه دستورالعملی را که اتحادیه اروپا و دولت آلمان صادر کنند مدنظر قرار خواهد داد.منبع:ایلنا

برچسب ها: آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار