کد خبر: ۶۴۰۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
زنجان-رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت به بیمه قالی‌بافان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: بیش از هفت هزار قالی باف در استان زنجان بیمه تامین اجتماعی هستند.
صنعت بیمه -به بیمه قالی‌بافان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: بیش از هفت هزار قالی باف در استان زنجان بیمه تامین اجتماعی هستند و با تفاهم‌نامه ای که با تأمین اجتماعی منعقدشده به تعداد خروجی قالیبافان، متقاضی جدید معرفی می‌شود.

وی اظهار کرد: بیش از ۶۰ هزار نفر در استان زنجان مشغول قالی‌بافی هستند که شهرستان زنجان، خدابنده، ماه‌نشان، ایجرود بیشترین شاغلین فرش را دارد.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: در استان زنجان بیش از ۲۰ هزار نفر شرایط لازم برای بیمه شدن رادارند و با تخصیص اعتبار، بیمه قالی‌بافان انجام می‌شود.

جعفری به صادرات فرش استان زنجان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته ۱۳ میلیون دلار فرش دستباف از استان صادرشده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ صادرات فرش دستباف زنجان ۱۴ درصد رشد دارد.

وی  ابراز کرد: فرش‌های صادراتی استان زنجان به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، آلمان، کانادا، لبنان، برزیل  و آفریقای جنوبی، ژاپن، روسیه و چین صادر می‌شود.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: کیفیت فرش دستباف استان زنجان بسیار ارزشمند و بی‌نظیر  است و طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورداستفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش‌ها می‌شود.منبع:مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: