کد خبر: ۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۱
مقام بیمه دانا:
مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه دانا گفت: هفت میلیون واحد مسکونی در کشور از استحکام مناسبی در برابر خطرات بلایای طبیعی و زلزله برخوردار نیستند.

صنعت بیمه -  مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه دانا گفت: هفت میلیون واحد مسکونی در کشور از استحکام مناسبی در برابر خطرات بلایای طبیعی و زلزله برخوردار نیستند.

 

علیرضا ضیایی پور روز پنج شنبه در همایش زلزله و صنعت بیمه در چاراویماق افزود: فقط 10 درصد از واحدهای مسکونی کشور زیر پوشش بیمه آتش سوزی قرار دارند.وی گفت: این آمار نشان دهنده توجه نکردن برخی خانواده ها به جایگاه بیمه بوده که هزینه ها و خسارت های جبران ناپذیری را به آن ها در زمان وقوع حوادث طبیعی وارد می کند.

وی اظهارکرد: تاکنون حدود 20 میلیارد ریال خسارت به مناطق زلزله زده اهر، ورزقان و هریس پرداخت و بخشی از خسارت های وارد شده به صنعت و واحدهای مسکونی جبران شده است.

مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه دانا اضافه کرد: هم اکنون این بیمه در حال رسیدگی به بیش از 700 پرونده در زمینه جبران خسارت های وارد شده به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی است.

ضیایی پور گفت: با تدوین انواع پوشش های صنعت بیمه در آینده نزدیک شاهد افزایش رونق صنعت بیمه در کشور خواهیم شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این همایش گفت: 14 هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده این استان در حال احداث است که از این تعداد 9 هزار واحد به زلزله زدگان تحویل شده است.قربان محمدی افزود: امسال سهم استان در مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی 5/1 برابر نسبت به سهم سال گذشته افزایش یافته است.
 


وی سهم آذربایجان شرقی در مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی را 18 هزار واحد اعلام کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال رسیدگی و تشکیل پرونده برای این واحدهاست.وی با انتقاد از استقبال نکردن روستاییان از طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در برخی روستاها اظهار کرد: با وجود اینکه این واحدها به علت مقاوم نبودن، مورد تهدید حوادث طبیعی است، برخی از روستاییان تمایل چندانی به استفاده از تسهیلات مقاوم سازی از خود نشان نمی دهند.محمدی همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها را برای مقاوم سازی مسکن روستایی ضروری خواند.در پایان این همایش یک روزه تفاهم نامه بیمه دانا با شهرداری قره آغاج در زمینه بیمه کردن خانه های شهری در برابر بلایای طبیعی به امضا رسید و به صورت نمادین به هفت شهروند بیمه نامه دانا اعطا شد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار