کد خبر: ۶۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
مدیرعامل ستاد دیه کشور یکی از اقدامات دیگر این ستاد را آزادی ایرانیان دربند زندان‌های خارج ازجمله عراق و ترکیه اعلام کرد.
صنعت بیمه - کرج - مدیرعامل ستاد دیه کشور تعداد زندانیان مشمول آزادی در کشور را هجده هزار نفر اعلام کرد.

 سید اسدالله جولانی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه جشن گل‌ریزان ستاد دیه استان البرز با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱۳ هزار زندانی بدهکار آزادشده‌اند، اظهار کرد: زندانیان جرائم غیر عمد در پی وقوع حوادث رانندگی، کارگاهی و یا بدهکاری نفقه و مهریه و غیره زندانی هستند.

وی بابیان اینکه رئیس‌کل دادگستری، مدیرکل زندان‌ها، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) و چهار نفر از افراد معتمد استان، در ستاد دیه هر استان‌ها فعالیت می‌کنند، گفت: این افراد در ستاد دیه برای هر یک از محکومان تحقیق کرده، میزان نقدینگی زندانی را مشخص و با بررسی پرونده فرد برای مراجعه به شکات اقدام می‌کنند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور یکی از اقدامات دیگر این ستاد را آزادی ایرانیان دربند زندان‌های خارج ازجمله عراق و ترکیه اعلام کرد.

جولایی از آزادی ۱۰ هزار و ۶۹۷ زندانی غیر عمد با بدهی ۹۷۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: از این مبلغ ۳۹۶ میلیارد تومان مشمول گذشت شاکیان بوده است.

وی بابیان اینکه مدیرکل زندان‌های کشور تعداد زندانیان مشمول طرح آزادی را ۱۸ هزار نفر اعلام کرده‌اند، گفت: ۹ هزار زندانی تک جرمی هستند و لازم است که از درآمد گل‌ریزان بهره‌مند و آزاد شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در بخش دیگری با اشاره به اصلاح قانون بیمه شخص ثالث، گفت: پس از اجبار بیمه شخص ثالث، راننده بدهکاری در زندان‌ها وجود ندارد، اگر این قانون تصویب نمی‌شد در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار راننده زندانی بدهکار در زندان‌های کشور وجود داشت.

جولایی بابیان اینکه حدود ۳ هزار زندانی بدهکار مهریه و نفقه در زندان‌ها وجود دارد، اظهار کرد: برخی زندانیان جرائم غیر عمد افرادی هستند که بدون پشتوانه مالی با میزان بدهی دو هزار میلیارد تومانی هستند.

وی بر لزوم اصلاح قانون چک تأکید کرد و گفت: پس از به تصویب رسیدن این قانون، شاهد کاهش آمار زندانیان در کشور خواهیم بود.منبع:مهر
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر: