کد خبر: ۶۴۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
امیرعباس جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این میزان هفت هزار و 500 میلیارد ریال شامل حدود 97 درصد خسارت ها مربوط به بخش کشاورزی است.
صنعت بیمه -مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: بر اثر بروز حوادث غیرمترقبه طی 2 ماه گذشته به بخش های کشاورزی، مساکن، ابنیه روستایی و تاسیسات استان هفت هزار و 750 میلیارد ریال خسارت وارد شده است.امیرعباس جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این میزان هفت هزار و 500 میلیارد ریال شامل حدود 97 درصد خسارت ها مربوط به بخش کشاورزی است.
وی اضافه کرد: بخش عمده خسارت به زمین ها و باغ های کشاورزی آذربایجان غربی بر اثر سرمازدگی بهاری بوده است.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از خسارت های حوزه کشاورزی به علت استفاده نکردن کشاورزان از بیمه قابل جبران نیست، بیان کرد: پیشنهادهایی برای جبران این خسارت از محل اعتبارات حوادث غیرمترقبه به دولت ارائه کرده ایم که در صورت تصویب، بخشی از این خسارت ها جبران می شود.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر بخش کشاورزی، حوادث غیرمترقبه اتفاق افتاده در استان موجب بروز 100 میلیارد ریال خسارت به مسکن های روستایی و شهری، 60 میلیارد ریال خسارت به راه ها و پل های روستایی و 30 میلیارد ریال خسارت به آب، برق، گاز و اقلام زندگی مردم شده است.

 سالانه هزاران میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف از جمله بخش کشاورزی آذربایجان غربی وارد می شود که بخشی از آن را می توان با اجرای اقدامات کارشناسی به ویژه در حوزه جلوگیری از اثرگذاری سرما به زمین ها و باغ های کشاورزی کاهش داد.منبع:ایرنا
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر: