کد خبر: ۶۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
صنعت بیمه -دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد رشد اقتصادی فصلی منطقه یورو و اتحادیه اروپا ۰.۴ درصد بوده است.

این رشد پس از رشد ۰.۷ درصدی سه ماهه پایانی سال گذشته به ثبت رسیده است. رشد اقتصادی اتحادیه اروپا و یورو تقریبا نزدیک به رشد ۰.۵ درصدی اقتصاد آمریکا در همین مدت است. بیشترین رشد اقتصادی در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سه ماهه نخست سال متعلق به لتونی و لهستان با رشد ۱.۶ درصدی بوده است و فنلاند و مجارستان با رشد ۱.۲ درصدی در رده های بعدی قرار دارند. از سوی دیگر پایین ترین نرخ رشد متعلق به استونی با رشد منفی ۰.۱ درصدی و رومانی با نرخ رشد صفر درصدی بوده است.

نکته جالب در این خصوص این است که رشد اقتصادی هر ۳ اقتصاد بزرگ منطقه یورو یعنی آلمان، فرانسه و ایتالیا، پایین تر از متوسط رشد اقتصادی کل این منطقه و به ترتیب معادل ۰.۳ درصد، ۰.۲ درصد و ۰.۳ درصد بوده است.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸، میزان مخارج مصارف نهایی خانوارها در منطقه یورو ۰.۵ درصد و در اتحادیه اروپا ۰.۴ درصد افزایش داشته است. هم چنین میزان سرمایه ناخالص در منطقه یورو ۰.۵ درصد و در اتحادیه اروپا ۰.۸ درصد افزایش یافته اند.

پس از رشد ۲.۲ درصدی صادرات در اتحادیه اروپا و ۱.۸ درصدی در منطقه یورو در سال گذشته، رشد صادرات در سه ماهه ابتدایی سال در اتحادیه اروپا ۰.۴ درصد و در منطقه یورو ۰.۳ درصد بوده است.


منبع: ایسنا
برچسب ها: اقتصاد
نام:
ایمیل:
* نظر: