کد خبر: ۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۳

 صنعت بیمه - به گزارش فارس به نقل از شبکه راشاتودی، از آنجایی آمریکا از تابستان سال جاری میلادی تاکنون از خشکسالی بی‌سابقه‌ای رنج می‌برد، هزاران خانه در آمریکا در وضعیت تخریب قرار گرفته‌اند و بعید است که شرکت‌های بیمه خسارات ناشی از این خشکسالی را به خانوارهای آمریکایی به منظور تعمیر خرابی‌ خانه هایشان بپردازد.

بر اساس این گزارش، خشکسالی باعث شد که رطوبت زمین به طور کامل از بین برود و همین امر ترک‌خوردگی دیوارها خسارات زیادی را به خانه‌ها در آمریکا وارد آورده است و هزینه تعمیر این خانه‌ها به اندازه‌ای بالا است که شرکت‌های بیمه قدرت پرداخت تمامی این خسارات را ندارد.

هزینه تعمیر برخی از این خانه‌ها به بیش از یکصد هزار دلار می‌رسد و همین امر برخی صاحبان منازل در آمریکا را با فاجعه مالی مواجه کرده است به طوریکه بعنوان مثال «کارول داووگان» یک شهروند 70 ساله آمریکایی که بیش از 25 هزار دلار هزینه تعمیرات خانه‌اش شده می‌گوید« من بازنشسته بودم. حدس می‌زنم که مجبورم دوباره به کار کردن ادامه دهم.

40 ایالت از 48 ایالت اصلی ایالت، خسارات ناشی از خشکسالی بی‌سابقه رخ داده است و هزینه تعمیر این خسارات وارده به منازل در آمریکا بیش از یک میلیارد تخمین زده شده است و این خسارات به تأثیرات پرهزینه‌ای که خشکسالی تابستان امسال در آمریکا به همراه داشته، افزوده شده است.

بر اساس این گزارش، کشاورزان به دنبال از بین رفتن محصولاتشان، متحمل خسارت 18 میلیارد دلاری شدند و مالیات‌دهندگان احتمالاً مجبور شوند به منظور احیای این وضع 10 میلیارد دلار مالیات دهند، بعلاوه دولت آمریکا مبلغ 9 میلیارد دلار به کشاورزان داده تا بتوانند از عهده حق بیمه محصولات برآیند.

راشاتودی ادامه داد که با پایان تابستان، خشکسالی همچنان در آمریکا ادامه خواهد داشت و حتی طوفان «آیزاک» که باران زیادی را در ایالت جنوبی آمریکا به همراه داشته نیز نقش موثری را نمی‌تواند در خاتمه دادن به این خشکسالی ایفا کند.

 

برچسب ها: بیمه خشکسالی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار