کد خبر: ۶۴۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
صنعت بیمه -نشست خبری چهارمین اجلاس جهانی شاعران همسرا و سومین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران با حضور سیدعباس مجابی مدیرعامل موسسه نورگستر گلها و دکتر محمد بیک زاده تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون و سینما دیروز سه شنبه بیست و دوم خرداد در محل موسسه نورگستر گلها برگزار شد.

 سید عباس مجابی رئیس چهارمین اجلاس جهانی هم سرایی در این جلسه گفت: در کشورهای پیشرفته یک خبرنگار می تواند دردسر های زیادی برای دستگاه ها و نهادهای حتی امنیتی آن کشورها درست کند حتی می تواند یک رسوایی برای آنها به بار آورد و یک جریان سیاسی راه بیاندازد. چرا خبرنگارهای ما کوتاهی می کنند و ضعیف هستیم. اگر کسی مال و جان و عمرش را در خدمت کشورش گذاشته است و هزینه زیادی کرده است و حرفی برای گفتن دارد چرا درد و دل هایش منعکس نمی شود. ما از سوی رسانه ملی و سایر رسانه های جمعی دپگر مورد بی لطفی قرار گرفته ایم.وی ادامه داد: اگر انتقاد سازنده نباشد جامعه به رشد و تعالی خود نمی رسد.

مجابی درخصوص رادیوی اینترنتی مجموعه ای که مدیریت آن را به عهده دارد گفت: این موسسه رادیوی اینترنتی به نام "گلهای فردا" راه اندازی کرده است که 600 شاعر عضو آن هستند و در هفته چند ساعت پخش زنده شعر خوانی با حضوران شاعران برگزار می کند.

مجابی درد جامعه امروز ایران را ضعف فرهنگی خواند و گفت: بسیاری از کشورهایی که از تاریخ و فرهنگ کمتری نسبت به کشور ما برخوردارند ما را از نظر فرهنگی قبول ندارند. با تغییر در سطح مدیریت بالای کشور مشکلات فرهنگی برطرف نمی شود و درست این است که فرهنگ مردم تغییر و اصلاح شود.

مجابی با بیان اینکه اجلاسی که پیش رو داریم همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) چهارمین اجلاس سراسری شاعران همسرا و سومین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران است گفت: حدود ۶۰۰شاعر در مجموعه ما حضور دارند که هم‌سرایی می‌کنند این اتفاق بزرگی است که از سرتاسر دنیا شاعران برای حضور در اجلاس وارد ایران می‌شوند.

در ادامه بیک زاده گفت: زمانی که پیشرفت و ترقی در تاریخ کشورمان مشاهده شده است نخست وزیر یا صدراعطم آن دوره یک فرد ادبی و فرهنگی بوده است. تمام تلاش ما این است که فرهنگ لن پنیسم را که امروز در بین جوانان ما رایج شده است با فرهنگ ایرانی عوض کنیم.

وی بیان کرد: در سینمای ما به جز تعداد قلیلی، نشانه شناسی نمی بینیم که نشانه شناسی نیاز واقعی سینمای حال حاضر ماست.
برچسب ها: اقتصاد
نام:
ایمیل:
* نظر: