کد خبر: ۶۴۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
علی اصلانی گفت: وزارت کار باید از مشورت افراد با تجربه ولو جوان در بعضی حوزه‌ها استفاده کند
صنعت بیمه -یک مقام مسئول کارگری تفکیک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی را پیشنهاد کرد و تعامل و ارتباط بیشتر وزارت کار با سایر قوا و نهادهای مرتبط را خواستار شد.

علی اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگاران ، گفت: وزارت کار باید از مشورت افراد با تجربه ولو جوان در بعضی حوزه‌ها استفاده کند.

وی ادامه داد: شخصا معتقدم به جای آنکه سالی چند بار استیضاح وزیر کار را باب کنیم که به نوعی لوث هم شده، کمک کنیم این وزارتخانه سر جایش برگردد و مستقل فعالیت کند. ما وزارتخانه‌های کار و تعاون و رفاه را ادغام نکردیم بلکه تجمیع کردیم و در چنین حالتی طبیعی است که از رسیدگی به دیگری باز بمانیم لذا اگر وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شوند، عملکرد بهتری پیدا می‌کنند.

او با بیان اینکه ۱۴ نهاد و سازمان زیر مجموعه وزارت کار هستند، گفت: با چنین ساختار عریض و طویلی اگر وزیر کار را تغییر بدهیم یا وزیر جوان هم بگذاریم تاثیری نخواهد داشت و تنها یکسال صرف آشنایی وزیر جدید با شرح وظایف ۱۴ زیرمجموعه وزارتخانه خواهد شد.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار تاکید کرد: وزارت کار با موضوعات بسیاری از بحث یارانه‌ها، حق بیمه‌ها، حقوق و دستمزدها و قراردادهای کار گرفته تا درمان و داروی بیماران خاص، تعاونی‌ها، صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی و حتی حوادث و سوانح درگیر بوده و طبیعی است که مسئولیت سنگینی بر دوش این وزارتخانه گذاشته شده است.

اصلانی با بیان اینکه جامعه کارگری گله‌هایی در بحث حقوق و دستمزد و واریز سهم بیمه درمان تامین اجتماعی به خزانه دارد، اظهار کرد: انتظارات جامعه کارگری هنوز محقق نشده و کارگران احساس می‌کنند چون وزیر کار از جنس کارگری است، بهتر مشکلاتشان را درک می‌کند ولی فارغ از این موضوع ایشان در بحث دستمزد و دیگر مسایل عملکرد بدی نداشته است و ما به عنوان نمایندگان کارگری که در جلسات شورای عالی کار حاضرشده، رفتار و بیان ایشان را دیده‌ایم، معتقدیم که وی تعهد خاصی نسبت به جامعه کارگری و تحقق مطالبات و پیگیری مسایل کارگران دارد.

رییس کانون شورای اسلامی کار البرز در پایان از وزارت کار خواست تا تعامل و ارتباط خود را با سایر قوا و دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این وزارتخانه تقویت کند و ادامه داد: تاکید ما برای تعامل و ارتباط بیشتر به جهت در جریان قرار گرفتن و پاسخگویی شفاف است و هرگونه درخواست غیرقانونی و غیر منطقی در این ارتباطات پذیرفتنی نیست.

 طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ۵۰ امضا به منظور بررسی عملکرد این وزارتخانه تقدیم هیات رییسه مجلس شده است. عدم توجه عملی در به کارگیری جوانان در پست‌های حساس و مدیریت‌های کلان این وزارتخانه، عدم توجه عملی به بخش تعاونی کشور به ویژه عدم تحقق سهم  ۲۵درصدی بخش تعاون از اقتصاد، عدم تدوین و تصویب و اجرایی کردن سند کار شایسته و اوضاع معیشتی و رفاهی بازنشستگان بیمار و مشکلات مربوط به سازمان تامین اجتماعی از جمله موارد استیضاح عنوان شده است.
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار