کد خبر: ۶۵۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
صنعت بیمه -سمنان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، گفت: ۴۰۰ واحد تولیدی استان غیرفعال هستند که البته ۷۰ درصد آن‌ها قابلیت بازگشت به رونق رادارند.

بهروز اسودی در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه ۴۰۰ واحد تولیدی استان سمنان غیرفعال هستند که البته ۲۸۰ تا ۳۰۰ واحد ازاین‌بین می‌توانند به تولید بازگردند، تأکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان دبیر کارگروه رفع موانع تولید برای بازگشت واحدهای نیمه تعطیل و یا تعطیل به چرخه تولید، تلاش وافری دارد اما به‌واقع برخی موانع تولید در استان وجود دارند که رفع آن‌ها بر عهده یک مجموعه از عوامل و دستگاه‌های اجرایی و خدماتی است.

وی بابیان اینکه مالیات، بیمه، بدهی بانکی، قبوض گاز، برق، آب و بدهی‌هایی ازاین‌دست، تأمین اجتماعی و مسائل کارگری و ... در زمره عمده مشکلات واحدهای تولیدی در استان سمنان هستند، افزود: برخی موانع تولید در استان سمنان را تنها می‌تواند  با نگاه مثبت به یاری‌رسانی و استمداد به بخش‌های تولیدی و رونق اقتصادی برطرف کرد.

افزایش بهره‌وری تولید در دستور کار

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان بابیان اینکه مهم‌ترین موضوع در بخش صنعت تولید و اشتغال است، گفت: در کنار رفع موانع تولید در سطح استان، افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی نیز در دستور کار قرار دارد.

اسودی بابیان اینکه بهره‌وری بخش‌های تولیدی در سطح استان سمنان زیر ۴۰ درصد است، ابراز کرد: برای ارتقای بهره‌وری تولید می‌بایست برنامه‌ریزی مدونی را در دستور کار قرارداد.

وی بهره‌وری پائین را یکی از مشکلات تولید در استان سمنان دانست و افزود: باوجود پرداخت تسهیلات رونق تولید یا بهین یاب به واحدهای تولیدی بعضاً شاهد هستیم که هنوز مشکلاتی گریبان گیر واحدهای تولیدی در استان است که این نشان می دهد راه حل مشکلات واحدهای صنعتی فقط در ارائه تسهیلات نیست.


منبع:مهر
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر: