کد خبر: ۶۵۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
صنعت بیمه -مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی از بدهی ۱۱۵ میلیارد تومانی کارفرمایان استان به این سازمان خبر داد.

مجید درویشی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای رضایت مردم و مخاطبان سازمان تامین اجتماعی و حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان بخش های تولیدی، خدماتی و صنعتی در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

وی ادامه داد: به همین منظور و پس از اطلاع رسانی گسترده این موضوع به کارفرمایان محترم، تا تاریخ دهم تیرماه جاری، مهلت داده شد تا کارفرمایان بدهکار با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی در سطح استان با نام نویسی در این طرح از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه این طرح فرصت بسیار خوبی برای کارفرمایان مختلف اعم از دولتی و خصوصی بود تا جرایم بیمه ای ایشان به صورت ١٠٠ درصدی بخشیده شود، بیان داشت: به کمک این طرح می توانیم شاهد رونق و پویایی بیشتر این بخش ها باشیم.

درویشی میزان بدهی کارفرمایان خراسان جنوبی به سازمان تأمین اجتماعی را ۱۱۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این میزان شامل تمامی بخش های بخش های تولیدی، خدماتی، صنعتی، دستگاه ها و سازمان ها می شود .

ثبت ۷۰۰ درخواست برای بخشودگی جرائم بیمه ای

وی ادامه داد: طی روزهای نهم و دهم تیرماه که آخرین فرصت کارفرمایان برای نامنویسی در طرح بخشودگی جرایم بیمه ای بود، همکاران ما تا ساعت ۲۰ در شعب تامین اجتماعی استان حضور داشته و از تمامی متقاضیان نامنویسی کردند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی  با اشاره به استقبال بالای کافرمایان استان از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای، بیان داشت: در طول اجرای این طرح بیش از ۷۰۰ نفر از کارفرمایان بدهکار مراجعه کرده و درخواست بخشودگی آنان توسط شعب ثبت شد.

درویشی اضافه کرد:  پس از بررسی های اولیه از این تعداد ۳۳۶ نفر مشمول استفاده از این طرح شدند که برای ۸۱ نفر تقسیط بدهی صورت گرفته و مابقی درخواست ها نیز درحال بررسی می باشد.

به گفته وی مبلغ بدهی های کارفرمایانی که مراجعه کرده و شامل طرح بخشودگی می شوند نیز بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال است.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی تصریح کرد: شعب تامین اجتماعی استان، با تشکیل کمیته هایی در حال بررسی درخواست های ثبت شده کارفرمایان هستند تا شرایط آن ها را برای بهره مندی از طرح را مورد بررسی و اعمال قانون قرار دهند.


منبع:مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار