کد خبر: ۶۵۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
نباتی یادآور شد: طرح بخشودگی جرائم در سال جاری اجرایی شد برای کارفرمایان خوش حساب که بیش از ۱۰ هزار نفر بودند و حدود ۳۳ میلیارد تومان تحت بخشودگی قرار گرفت.
صنعت بیمه -مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت: مدیریت و میزان سرمایه گذاری شرکت های وابسته به تامین اجتماعی به مدیریت استان نیست و من از آن بی اطلاع هستم.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه، عبدالکریم نباتی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری هفته تامین اجتماعی افزود: ۷۱۸ هزار نفر بیمه شده اصلی تحت پوشش است که در کل به ۲ میلیون ۱۰۰ هزار نفر تحت پوشش که ۴۵۰ هزار نفر بیمه شده اجباری هستند.

وی افزود: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری که در مقایسه سال گذشته تفاوت نداشته ۱۰ هزار و ۳۲۴ نفر هستند و تعداد مستمری بگیران ۱۲۸ هزار خانوار هستند که ماهیانه ۲۰۶ میلیارد تومان واریز می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس ادامه داد: تعهدات کوتاه مدت نیز ۱۰ میلیارد تومان واریز داریم.

نباتی یادآور شد: طرح بخشودگی جرائم در سال جاری اجرایی شد برای کارفرمایان خوش حساب که بیش از ۱۰ هزار نفر بودند و حدود ۳۳ میلیارد تومان تحت بخشودگی قرار گرفت.

وی یادآور شد: بحث کارت هوشمند در تامین اجتماعی فعلا مطرح نیست و مردم مراقب افراد سودجو باشند.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس در پاسخ به سوالی در خصوص شکایت از تامین اجتماعی، گفت: هرکس از مشکلات و شکایت های تامین اجتماعی سخن گفته باید آمار شکایت های رسیده را اعلام و رسانه ای کند.

نباتی ادامه داد: هزینه ها و درآمد تامین اجتماعی به طور متمرکز است و تهران باید سهم استان را پرداخت کند و باید توجه کرد که خیلی از بیمه شدگان مشمول کمک های دولتی هستند و حق بیمه کامل پرداخت نمی کنند.

وی افزود: اگر قرار بود درآمد استان در خود فارس بماند و هزینه شود ماهیانه حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان کسری داشتیم اما امروز مرکز باید این کسری ها را جبران کند چون اعتبارات از سازمان کل واریز می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس در خصوص سرمایه گذاری این سازمان در استان نیز گفت: موضوع سرمایه گذاری در فارس توسط شرکت های زیر مجموعه تامین اجتماعی به طور مستقیم زیر نظر مرکز است و مدیر استان از میزان سرمایه اطلاعی ندارد زیرا مدیریت با استان نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار