کد خبر: ۶۵۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
صنعت بیمه -با اعلام بانک مرکزی بازار ثانویه ارز امروز آغاز به کار کرد و مشاور بانکی اتاق بازرگانی ضمن تشریح جزییاتی از اولین توافقات ارزی در بازار ثانویه اعلام کرد که نرخ ارز امروز در بازار ثانویه حدود ۸ هزار تومان بین صادرکنندگان و واردکنندگان توافق شده است.

محمدمهدی رییس زاده؛ مشاور بانکی اتاق بازرگانی در گفتگو با ایبِنا اظهار داشت: آغاز به کار بازار ثانویه سیگنال مثبتی به بازار ارز داده و موجب شد تا ثبات نسبی بر بازار حکمفرما شود.

وی افزود: در حال حاضر، بازار ثانویه فقط برای صادرکنندگان و وارکنندگان و گروه کالایی ردیف ۳ است و قرار شده که صادرکنندگان با واردکنندگان بر سر این نرخ به توافق برسند، بدون اینکه دولت در نرخ گذاری دخالتی داشته باشد.

رییس زاده با تاکید بر اینکه استمرار بازار ثانویه قطعا ثبات را به بازار باز می گرداند گفت: البته نقیصه ای که همچنان وجود دارد این است که تامین ارز بخش خدمات هنوز وارد بازار ثانویه نشده و دولت برای ارز مسافرتی فعلا تمهیدات مناسبی را نیاندیشیده است.

مشاور بانکی اتاق بازرگانی خاطر نشان کرد: قرار است که دوباره صرافی ها ارز بخش خدماتی را تامین کنند و فعالیت آنها به رسمیت شناخته شود که قطعا سبب می شود تا ثبات به بازار بازگردد.منبع:آخرین خبر
برچسب ها: دلار
نام:
ایمیل:
* نظر: