کد خبر: ۶۵۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
صنعت بیمه - نشست ماهانه استارت آپ های فین تک به میزبانی شرکت بیمه دی برگزار شد

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه،فعالان استارت آپ های فین تک روز چهارشنبه 13 تیرماه در نشستی با حضور سید قاسم نعمتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی و سید مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه دی، حضور یافتند و تبادل نظر کردند. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ در این نشست صمیمی که به صورت جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد، موضوع " فناوری های نوین مالی و بیمه " مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این مراسم مدیرعامل بیمه دی، گفت: بیمه دی از تجربیات و راه حل های فن آوری اطلاعات برای ایجاد تغییرات مفید در محیط کسب و کار خود بهره گرفته است. یکی از راه های ایجاد تحول در صنعت بیمه، شکل‌گیری و تقویت استارت آپ‌ها است. وی افزود: در صنعت بیمه زیرساخت های لازم برای فعالیت استارت آپ ها فراهم است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

مهندس بختیاری در پاسخ به این سوال که آیا این صنعت آمادگی مواجه با این فناوری را دارد گفت: نکته ی مهمی که وجود دارد این است که ابتدا باید ذهنیت مدیران صنعت تغییر کند و سرمایه‌گذاری صورت گیرد. نعمتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی نیز در این باره گفت: انتظار جامعه از صنعت بیمه علاوه بر ارائه مطلوب خدمات و بیمه ها، تولید و معرفی محصولات جدید بیمه ای است که اینشورتک ها می توانند در این زمینه همکاری خوبی با صنعت داشته باشند.

وی اظهار داشت: صنعت بیمه صنعتی است که در تعامل با سایر صنایع است بنابراین وابسته به پیشرفت فناوری اطلاعات در صنایع دیگر است. در بازه زمانی ۵ تا ۱۰ سال آینده قطعاً پیشرفت خوبی را در این زمینه شاهد خواهیم بود. در پایان این جلسه حاضرین سئوالات و نقطه نظرات خود را ارائه نمودند.
برچسب ها: بیمه دی
نام:
ایمیل:
* نظر: