کد خبر: ۶۵۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
فرزام بیدارپور در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه در بحث طرح تحول سلامت، اعتباراتی به استان اختصاص یافت، اظهار کرد: طی سال‌های 94 و 95 حدود 15 میلیارد تومان در بحث طرح تحول سلامت به استان کردستان تخصیص یافت.
صنعت بیمه -معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: در حال حاضر 54 پروژه در بحث سلامت و درمان استان وجود دارد که تنها 27 پروژه آن دارای پیشرفت زیر 97 درصدی است.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه،فرزام بیدارپور در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه در بحث طرح تحول سلامت، اعتباراتی به استان اختصاص یافت، اظهار کرد: طی سال‌های 94 و 95 حدود 15 میلیارد تومان در بحث طرح تحول سلامت به استان کردستان تخصیص یافت.

وی با اعلام اینکه بودجه طرح تحول سلامت با مبلغ 15 میلیارد تومان، معادل اعتباری است که طی 15 سال پیش جذب دانشگاه علوم پزشکی کردستان شده بود، گفت: خوشبختانه پس از دریافت این اعتبار کلیه پانسیون‌های پزشکان، مراکز روستایی و شهری و 30 درصد خانه‌های بهداشت، تعمیر، تجهیز و نوسازی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان  با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 97، بودجه سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به تخصیص سال 96 بیش از دو درصد کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: برای رفع این کاستی و انجام پروژه‌های نیمه‌تمام، تفاهم‌نامه چهار جانبه‌ای بین وزارت بهداشت، خیرین استان، استاندارد و خود دانشگاه علوم پزشکی کردستان منعقد شد.

وی نتایج این تفاهم‌نامه را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: در حال حاضر 54 پروژه در بحث سلامت و درمان استان وجود دارد که تنها 27 پروژه آن دارای پیشرفت زیر 97 درصدی دارند.

بیدارپور با اشاره به اینکه در سال 97 اعتبارات بخش بیمه روستایی کاهش یافته است، افزود: این امر ما را در خصوص تأمین و تجهیزات این بخش با مشکل روبرو کرد.

وی در پایان بابیان اینکه روزانه به‌طور میانگین 11 هزار مراجعه‌کننده به مراکز بهداشتی استان وجود دارد، یادآور شد: خوشبختانه در غالب مراکز مشکل حادی نداریم و تجهیزات به‌طور مرتبط بازرسی می‌شوند و در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض در کمترین زمان ممکن انجام می‌گیرد.
برچسب ها: بیمه سلامت
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار