کد خبر: ۶۵۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
گلايه‌هاي شهروندان از قطعي بدون برنامه برق ادامه دارد
نان باگت‌هايش را روي هم ريخته و گوشه‌اي نشسته است. «اين بار چندم است كه برق مي‌رود و به من ضرر وارد مي‌كند.
صنعت بیمه -نان باگت‌هايش را روي هم ريخته و گوشه‌اي نشسته است. «اين بار چندم است كه برق مي‌رود و به من ضرر وارد مي‌كند. هزار و 100 نان توليد امروزم را قطعي برق بر باد داد.» او در ادامه گلايه‌هايش براي پول نيوز توضيح مي‌دهد: در اين مدت، بارها با اداره برق تماس گرفتيم.

پرسيديم كه حداقل بگوييد چه ساعتي از روز برق نداريم كه نسبت به پخت روزانه خود برنامه بريزيم. پاسخ مي‌دهند كه ما خودمان هم نمي‌دانيم كي قرار است برق كدام منطقه برود.

«ايمان» صاحب يك مغازه فتوكپي و چاپ در پاساژ مهستان است. جايي كه بدون برق كار كردن در آن معني ندارد. او هم كه دل پري از اوضاع كنوني دارد به خبرنگاران مي‌گويد: در اين پاساژ بيش از هزار نفر مشغول به كارند اما هر روز در ساعات پيك كاري برق اين محدوده تا ساعت‌ها قطع مي‌شود و كسبه از نان خوردن مي‌افتند.

او هم مثل ديگر اصناف مي‌گويد مشكلي با قطعي برق ندارد و شرايط كنوني كشور را درك مي‌كند اما كاش حداقل يك برنامه زمان بندي درستي براي قطعي ارائه دهد. سوال من اين است كه چرا طبق همان جدول برق ما قطع نمي‌شود؟ چرا گاهي بيشتر از دو ساعت بدون برق مي‌مانيم؟ چه كسي پاسخ بيشتر

اين قصه تكراري بيشتر اصناف در اين روزهاست. مغازه داراني كه به يخچال،‌فريز، دستگاه‌هاي برقي و ... وابستگي دارند و بدون آن‌ها ساعت‌هاي زيادي نمي‌توانند كاسبي كنند.

در حالي كه شهروندان و اصناف از عدم برنامه ريزي و اطلاع قبلي براي قطع برق منطقه‌هاي خود گلايه دارند، تماس‌هاي ما با سخنگوي توانير بي فايده بوده و به نظر مي‌رسد كسي از وزارت نيرو،‌پاسخگوي علت خاموشي‌هاي بدون برنامه نيست.

اين در حالي است كه اين روزها دماي پايتخت به بيش از 39 درجه رسيده و قطع برق بدون برنامه‌ریزی حتي اپراتورها را هم دچار مشكل كرده. «ميبنا» يكي از مشتركاني است كه مي‌گويد خبرنگار است و با هر بار قطعي برق،‌ نيم ساعت دچار قطعي آنتن شده و كارش لنگ مي‌ماند. اگرچه مشکل نارضایتی به اپراتورها خلاصه نمي‌شود و دامن مشتركان شبکه تلفن ثابت را هم گرفته است اما كسي درباره آن حداقل به ما كه پاسخگو نيست !منبع:پول نیوز
برچسب ها: برق
نام:
ایمیل:
* نظر: