کد خبر: ۶۶۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
سلطانی‌فر با اشاره به این که هم‌اکنون دست کم هزار نفر از خبرنگاران زیر پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند، افزود: دست کم سه هزار خبرنگار هم بیمه تکمیلی شده‌اند.
صنعت بیمه - معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در صورت توافق، اتحادیه خانه‌های مطبوعات سه استان شمالی با موضوعیت و محوریت خزر شکل می‌گیرد.

 محمد سلطانی‌فر - معارون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - در حاشیه نشست اتحادیه رسانه‌های حاشیه دریای خزر که به میزبانی خانه مطبوعات استان مازندران در مجموعه نمک‌آبرود چالوس برگزار شد، با اشاره به برگزاری چهارمین همایش رسانه‌های گروهی حاشیه دریای خزر در آستاراخان روسیه که از ۲۸ تا ۳۰ شهریور ماه امسال برگزار می‌شود، اظهار کرد: سهم رسانه‌های استانی در حوزه دریای خزر باید بیشتر از دیگر کشورها باشد و رسانه‌های استانی باید جدی‌تری در این جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: برای تشکیل اتحادیه خانه‌های مطبوعات سه استان شمالی با موضوعیت و محوریت خزر نیز ضرورت دارد که خانه‌های مطبوعات گیلان، گلستان و مازندران در این همایش حضوری در خور توجه داشته باشند تا نگرش هم‌افزا در مسیر حوزه‌های خزر به وجود آید.

سلطانی‌فر در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعدد مجوزهای وزارت ارشاد اسلامی برای نشریات و خبرگزاری‌های مختلف بدون برنامه‌ریزی و پایش دقیق که به چالشی بزرگ برای مازندران تبدیل شده است، ابراز کرد: نگاه دنیا به مجوز رسانه‌ها مانند کشور ایران نیست؛ برای این حوزه نیازمند تغییر قانون هستیم اما سیل متقاضیان داشتن رسانه زیاد است و این سبب شده تا حرکت نازیبای خرید و فروش در رسانه‌ها صورت گیرد و این عامل ما را رنج می‌دهد.

وی با اشاره به صدور بیش از ۴۰ مجوز برای خبرگزاری‌ها، گفت: از این تعداد ۲۹ خبرگزاری فعال هستند و صاحبان خبرگزاری‌های غیر فعال فقط از نام این رسانه بهره می‌گیرند. نوع فعالیت این خبرگزاری ها هم با استانداردها منطبق نیست‌.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت بیمه خبرنگاران با بیان این که  بیمه کردن وظیفه مدیران رسانه‌ها است، یادآور شد: تصمیم گرفته شد تا یارانه بیمه به کارفرمایان و مدیران مسئول تخصیص داده شود.

وی در ادامه افزود: هم‌اکنون صندوق هنرمندان شرایط خاصی را برای زیر پوشش قرار دادن بیمه خبرنگاران پیش‌بینی کرده است، ضمن آن که روزانه کارشناسانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند تا پاسخگوی بازنشستگی خبرنگاران باشند.

سلطانی‌فر با اشاره به این که هم‌اکنون دست کم هزار نفر از خبرنگاران زیر پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند، افزود: دست کم سه هزار خبرنگار هم بیمه تکمیلی شده‌اند.

وی از تشکیل شورای حل اختلاف رسانه‌ای در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طبیعتا این شورا می‌تواند از رسانه‌ها به لحاظ قانونی در برابر شکایت‌ها دفاع کند.منبع:ایسنا
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار