کد خبر: ۶۶۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
غلام حسين آقاخاني افزود: در سال‌هاي اخير شاهد ورشكستگي بعضي از شركت‌هاي بيمه به علت قبول ريسك‌هاي بيش از ظرفيت مانند ريسك بيمه درمان بازنشستگان تامين اجتماعي بوديم.
صنعت بیمه -نخستين جلسه كميته تخصصي بيمه‌هاي درمان انجمن علمي محاسبات بيمه و مالي ايران در تيرماه به ميزباني شركت بيمه البرز برگزار شد.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه، در اين جلسه غلام حسين آقاخاني، مدير توسعه بازار و امور مشتريان اين شركت بر اهميت بيمه‌هاي درمان تاكيد كرد و گفت: بيمه درمان تكميلي بين سال‌هاي ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۴ در ايران پايه‌گذاري شد كه در ابتدا از خدمات درماني ساده شروع شد و در ادامه به پوشش‌هاي پيچيده تر امروزي رسيد.

وي با اشاره به نقش علوم آكچورال در بيمه‌هاي درمان، گفت: در صنعت بيمه بيشتر با استفاده از اين دانش در حوزه بيمه‌هاي عمر و سرمايه‌ گذاري آشنايي دارند حال آن‌كه از اين علم مي‌توان در رشته‌هايي مانند بيمه درمان تكميلي و به صورت كلي حوزه بيمه سلامت بهره برد. به عنوان مثال مديريت صحيح ريسك در اين رشته مي‌تواند از بروز ورشكستگي جلوگيري كند.

وي افزود: در سال‌هاي اخير شاهد ورشكستگي بعضي از شركت‌هاي بيمه به علت قبول ريسك‌هاي بيش از ظرفيت مانند ريسك بيمه درمان بازنشستگان تامين اجتماعي بوديم.

وي با اشاره به آمار‌هاي سال‌هاي ۹۳ تا ۹۵ بيمه‌هاي درمان از جمله سهم بيمه‌هاي درمان گروهي كه به ترتيب ۱۹.۶، ۲۳.۹۴ و ۲۳.۳ بوده است و همچنين ضريب خسارت اين رشته كه ۹۷.۱، ۹۱.۴ و ۹۴.۳ بوده است، تعداد بيمه شدگان در اين رشته را در اين سال‌ها به ترتيب حدود ۰۰۰ر۹۱۰ر۱۰، ۰۰۰ر۹۶۰ر۱۰ و ۰۰۰ر۳۵۹ر۱۲ ذكر كرد كه حدود ۱۵ درصد از جمعيت كل كشور را شامل مي‌شود.

مدير توسعه بازار و امور مشتريان بيمه البرز با اشاره به اهميت دقت و پالايش داده‌هاي خسارت بيمه‌هاي درمان از آمادگي بيمه البرز براي انجام پژوهش در اين حوزه خبر داد و افزود: مديريت ريسك در اين حوزه در اداره تحقيقات بازار بيمه البرز شروع شده و اميدواريم به ارائه راهكارهايي در آينده براي كنترل خسارت‌هاي بيمه نامه هاي درمان گروهي و ساير رشته‌ها بيانجامد و بهره‌وري را در اين حوزه افزايش دهد.

دكتر امين حسن زاده، رئيس انجمن علمي محاسبات بيمه و مالي ايران و عضو هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي با تبريك شصتمين سالگرد تأسيس بيمه البرز و قدرداني به خاطر ميزباني بيمه البرز به مشكلات اكچوئران با زيرساخت‌هاي IT شركت‌هاي بيمه اشاره كرد كه عملياتي شدن اندازه‌گيري ريسك‌نما (Exposure) را بسيار دشوار كرده است.

وي با بيان اين كه شركت‌هاي بيمه‌ بايد به متغير سن بيمه‌شدگان در هنگام عقد قرارداد درمان توجه كنند، علت مشكلات ايجاد شده در صنعت بيمه و برخي شركت‌ها را توجه نكردن به افزايش‌ هزينه ها متناسب با افزايش سن بيمه شدگان دانست.

وي افزود: عضويت انجمن در جامعه بين المللي اكچوئرها (IAA) درگاهي براي ورود به دنياي پوياي اكچوئري و ابزاري براي ارتباط با ساير انجمن‌ها، تأثيرگذاري براي تدوين آئين نامه هاي بين المللي و شركت در كنگره ‌هاي بين المللي است كه مي‌تواند مجالي براي استفاده از تجارب بين المللي براي بهينه سازي فرآيند ارائه خدمات بيمه‌اي در صنعت بيمه باشد.

وي ارتباط با انجمن‌هاي معتبر دنيا از جمله انگلستان، سوئيس، كانادا و ژاپن را از اهداف آتي انجمن در راستاي افزايش اعتبار مدارك ارائه شده از سوي اين انجمن برشمرد.

دكتر پاينده، رئيس كميته تخصصي بيمه هاي درمان اين انجمن نيز در جلسه مذكور اهداف اين كميته را به ترتيب شناخت وضعيت فعلي صنعت بيمه ايران، دسته بندي شرايط خصوصي و قراردادهاي بيمه اي داخل كشور و به روز رساني آن ها بر اساس استانداردهاي بين المللي برشمرد و ابراز اميدواري كرد كه سرانجام اين فعاليت به ارائه پيشنهادي جامع به بيمه مركزي براي ارائه خدمات بهتر به بيمه‌گزاران و سهولت در امر بيمه‌گري براي بيمه‌گران بيانجامد.

اين گزارش حاكي است، در اين جلسه نمايندگاني از پژوهشكده بيمه، بيمه دانا، مؤسسه پژوهشي سازمان تامين اجتماعي، وزارت نيرو و آتيه سازان حافظ نيز حضور داشتند.

بنا بر اين گزارش، انجمن علمي محاسبات بيمه و مالي ايران از خرداد ماه سال ۱۳۹۷ به عضويت جامعه بين المللي آكچوئرها (IAA) درآمده است. در همين راستا و در راستاي توسعه تعاملات بين المللي، تشكيل كميته‌هاي صندوق و تامين اجتماعي (PBSS)، بيمه زندگي (Life Insurance)‌، بيمه سلامت يا درمان (Health Insurance) و بيمه غير زندگي (ASTIN) از جمله اهداف آتي اين انجمن است. 
برچسب ها: بیمه البرز
نام:
ایمیل:
* نظر: