کد خبر: ۶۶۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
صنعت بیمه - از ابتدای باز شدن معاملات، بورس تهران شاهد کانال‌شکنی‌های پی در پی است. به‌طوری که تا این لحظه شاخص کل توانسته تراز تاریخی ۱۳۳ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.

 شب گذشته رئیس کل بانک مرکزی ایران که به تازگی از بیمه مرکزی به ریاست بانک مرکزی رسیده است، اعلام کرد: تنها برای کالاهای اساسی و ضروری نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص پیدا می‌کند و برای باقی کالاها نرخ ارز آزاد است.

او تاکید کرد که دیگر معامله ارز در بازار قاچاق نیست و صرافی‌ها می‌توانند ارز خرید و فروش کنند. در پی این اظهارات فعالان بازار سهام که منتظر شفافیت در اخبار مربوط به بازار ارز بودند، نسبت به این اخبار واکنش نشان دادند، هرچند که انتظار می‌رود روند قیمت‌ها در بازار دلار بعد از این تصمیمات کاهشی باشد.

از هفته گذشته نیز با نوسانات نرخ ارز قیمت سهام در بورس اوراق بهادار تهران به شدت افزایشی شده و شاخص کل هر لحظه در حال کانال‌شکنی است تا لحظه‌ای که این گزارش نوشته می‌شود، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵۰۰۰ واحد رشد کرده و به قله تاریخی ۱۳۳ هزار واحدی رسیده است.

ایستادن دماسنج بازار سرمایه در این تراز در تاریخ بورس ایران بی‌سابقه است. همچنین شاخص آزاد شناور در روند بی‌سابقه‌ای بیش از ۵۰۰۰ واحد رشد کرد و در تراز ۱۴۲ هزار واحدی ایستاد. صف‌های خرید در بسیاری از سهم‌ها امروز نیز قابل مشاهده است.منبع:ایسنا
برچسب ها: بورس
نام:
ایمیل:
* نظر: