کد خبر: ۶۶۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
 صنعت بیمه -بازار طلا و ارز که چند روزی با سقوط چشمگیر و تخلیه حباب روزهای آرامی را سپری کرده بود، به یکباره چرخید و در روز توزیع سکه های پیش فروش 6 ماهه، صعود قیمتها را به نظاره نشست. شاخص بورس هم که در روزهای گذشته با رکوردشکنی‌های اعجاب انگیز همگان را شوکه کرده بود، از کورس اُفتاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران؛ سکه امامی که در اواخر معاملات روز گذشته خود را تا مرز 3 میلیون تومان پایین کشیده بود امروز ساز مخالف زد و با افزایش 258 هزار تومانی به 3 میلیون و 318 هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی هم با رشد 130 هزار تومانی دوباره از 3 میلیون گذشت و 3 میلیون و 101 هزار تومان قیمت خورد. نیم سکه با رشد 60 هزار تومانی و ربع سکه با افزایش 30 هزار تومانی به ترتیب یک میلیون و 640 هزار تومان و 850 هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز 470 هزار تومان ماند.

طلای 18عیار هم 8 هزار و 780 تومان گران تر شد و به 268 هزار و 270 تومان رسید.
بازار ارز نیز رخت سبز بر تن کرد و یورو و پوند با افزایش ناچیز 45 تومانی و 22 تومانی، 10 هزار و 401 تومان و 11 هزار و 591 تومان قیمت گذاری شدند. شنیده ها نیز حاکی از این است که نرخ دلار از صبح امروز به تابلوی صرافی‌ها بازگشته و هر دلار آمریکا صبح براى خرید ٩١٠٠ تومان قیمت خورده بود. فرارو هم نوشت: هم اکنون تزریق سنگین ارز توسط ۱۱شرکت پتروشیمی به بازار ثانویه انجام شده و نرخ‌های ۸۰۷۷ تومان تا ۸۳۹۰ تومان پیشنهاد شده است.

"بورس" سهامداران را شوکه کرد
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۲۰۶۲ واحد افت کرد.
در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 2میلیارد و 226میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 676میلیارد تومان در 128هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 2062 واحدی در ارتفاع 131هزار و 521واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی پارس و در مقابل نمادهای معاملاتی پتروشیمی پردیس، بانک ملت و ارتباطات سیار ایران با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

عرضه سکه‌های پیش‌فروش، قیمت را بالا کشید
توزیع سکه‌های پیش‌فروشی میان خریداران از امروز در شعب منتخب بانکی آغاز شده است؛ اما بر خلاف آنچه که تصور می‌رفت توزیع این سکه‌ها نرخ را در بازار متعادل کند، اما این اتفاق از صبح امروز به نحو دیگری رقم خورد.

یک مقام مسئول در نظام بانکی در گفتگو با خبرنگارانگفت: بانک مرکزی دو نوع قرارداد را برای فروش‌های سکه در نظر گرفته بود که در نوع اول، پیش‌فروش با نرخ قطعی صورت می‌گرفت، اما در دسته دوم، پیش‌فروش با نرخ روز به علاوه ۴درصد تخفیف صورت گرفته بود که توزیع سکه‌های مرتبط با آن، در بازار آغاز شده است.

وی افزود: از روز اول در قراردادها این موضوع ذکر شده بود و خریداران باید در زمان انعقاد قرارداد به آن توجه می‌کردند. نکته این است که ۵۰ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت غیرقطعی به فروش رسیده است.منبع:مهر
برچسب ها: سکه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار