کد خبر: ۶۶۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
صنعت بیمه -رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: این روزها اظهارنظرهای نادرست و غیرمنطقی یا به عبارت دیگر شایعات، بازار طلا و دیگر کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داده و درنتیجه قیمت سکه بیهوده بالا می رود و اکنون نرخ هر سکه نزدیک به 960 هزار تومان حباب دارد.

«ابراهیم محمدولی» امروز شنبه، اظهار داشت: اظهارنظرها و نرخ گذاری های نادرست سکه، نه تنها بازارها را به سمت رکود سوق داده بلکه سبب سردرگمی کسب و کارها شده است زیرا دیگر کسی به سمت خرید مصنوعات طلا نمی رود و همه خواهان خرید سکه هستند.

وی نرخ های اعلامی از سوی دلالان را «بیهوده، غیرمنطقی و غیرمعقول» توصیف کرد و گفت: برخی سایت های اینترنتی و فضای مجازی نیز به این شایعات درباره نرخ ها دامن می زنند و سعی می کنند کل مجموعه دست اندرکاران صنف طلا را به انحراف ببرند.

این فعال صنعت طلا، ادامه این روند را آزاردهنده کل اقتصاد کشور توصیف کرد و گفت: عده محدودی در فضای مجازی سعی دارند به صورت کاذب نرخ ها را بالا نگه دارند.

وی درباره نرخ انواع سکه در بازار نیز گفت: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز حتی به بهای چهار میلیون تومان نزدیک شد اما اکنون (ساعت 14) به قیمت سه میلیون و 860 هزار تومان فروش می رود و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به سه میلیون و 580 هزار تومان رسیده است.
محمدولی، بهای هر نیم سکه را یک میلیون و 870 هزار تومان، هر ربع سکه را 930 هزار تومان و سکه گرمی را 510 هزار تومان اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی که 1212 دلار اعلام شده و بهای 10 هزار و 550 تومانی هر دلار در بازار ثانویه(سامانه نیما)، هر قطعه سکه تمام حدود 960 هزار تومان حباب دارد.

** مصنوعات طلا حباب ندارد
رئیس اتحادیه طلا با اعلام اینکه طلای ساخته شده حباب قیمتی ندارد و نزدیک به قیمت جهانی این فلز زرد است، گفت: امروز بهای هر مثقال طلای 17 عیار در بازار تهران به یک میلیون و 282 هزار تومان و بهای هر گرم طلای خام 18 عیار به 295 هزار و 900 تومان رسید.

محمدولی اظهار داشت: با اینکه قیمت طلای ساخته شده حباب ندارد، اما به ظاهر توجه افکار عمومی به سمت بازار سکه است و التهاب قیمتی در این بخش را بیشتر توجه و رصد می کند.

وی افزود: از آنجا که بهای مصنوعات طلا براساس نرخ جهانی آن تعیین قیمت می شود، در نوسان های اخیر شاهد حباب قیمتی در این بخش نبودیم و اگر مواردی نیز بوده، اختلاف قیمت های جزئی ثبت کرده است.منبع:ایرنا
برچسب ها: بازار طلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار