کد خبر: ۶۶۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
مجید تقی لو گفت: ماهیت حسابهای مرتبط با بیمه های زندگی با سایر رشته ها متفاوت است چرا که تعهدات این رشته بیمه ای با دیگر رشته ها فرق می کند و این موضوع ایجاب می کند که معاملات و حسابهای مربوط با این رشته از سایر رشته ها منفک شود .
صنعت بیمه -دومین گردهمایی «مدیران بیمه‌های زندگی شرکت های بیمه» با  موضوع  «تفکیک حساب­های معاملات بیمه ­های زندگی از سایر حسابها»  در بیمه مرکزی برگزار شد.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه، در این جلسه، مجید تقی لو ، مدیرکل نظارت بر بیمه ­های زندگی بیمه مرکزی ، الزامات مقرراتی  و چگونگی «تفکیک حساب­های معاملات بیمه ­های زندگی»،را تشریح کرد.

وی گفت:  ماهیت حسابهای مرتبط با بیمه های زندگی با سایر رشته ها متفاوت است چرا که تعهدات این رشته بیمه ای با دیگر رشته ها فرق می کند و این موضوع ایجاب می کند که معاملات و حسابهای  مربوط با این رشته از سایر رشته ها منفک شود .

مدیر کل نظارت بر بیمه های زندگی اضافه کرد:  تفکیک حساب­های  مربوط به بیمه زندگی مستلزم هماهنگی ،  درک و  ایجاد زبان مشترک بین سه  بخش  فنی، مالی و  فناوری اطلاعات در شرکتهای بیمه بوده و  اگر  این  درک و زبان مشترک بین این سه بخش  شکل نگیرد این هدف حاصل نخواهد شد.

در ادامه علی فرزین ، مدیر بیمه­های عمر و سرمایه­گذاری شرکت بیمه البرز،  تجربه  بیمه البرز را  در زمینه پیاده سازی تفکیک حساب­های زندگی از غیرزندگی و تغییرات سیستم حسابداری و سیستم کدینگ  شرکت تشریح کردو حاضران در جلسه به بحث و بررسی در باره این موضوع پرداختند.
برچسب ها: بیمه مرکزی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار