کد خبر: ۶۶۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
صنعت بیمه -تعرفه پرداخت خسارت بیمه محصولات کشاورزی شهرستانی می‌شود.

 برای محاسبات دقیق بیمه‌ای و پرداخت خسارت مناسب باید ریسک بیمه به دقت محاسبه شود و بیمه‌گذار (کشاورز) ریسک فنی و مدیریتی کار را بپذیرد، با این شیوه می‌توان قدم‌های مثبتی برای توسعه برداشت و از سال جدید زراعی با این شیوه بیمه محصولات کشاورزی انجام می‌شود.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه،  مهندس محمدابراهیم حسن‌نژاد قائم‌ مقام صندوق بیمه کشاورزی در مورد تغییر ضریب ریسک بیمه و تغییرات جدید در نحوه بیمه شدن محصولات کشاورزی در گفت‌وگو با خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) گفت: از سال زراعی پیش­ روی مبنای محاسبه پرداخت حق بیمه و میزان خسارت پرداختی تغییر می‌کند. در واقع حق بیمه و تعرفه بیمه‌گری در شهرستان‌های مختلف تخصصی شده و میزان آن متفاوت است.

وی اضافه کرد: تصمیم بر این است که در اولین فرصت و در تمام زیربخش‌های کشاورزی (زراعت، دام و طیور و...) این شیوه را اجرایی کنیم.

مهندس حسن‌نژاد توضیح داد: تعرفه‌های بیمه کشاورزی سال زراعی پیش ­روی به‌جای استانی (32 تعرفه) بر اساس شهرستان‌ها و ریزتر شده است.

مهندس حسن‌نژاد با اشاره به اینکه امسال اطلاعات ما از کشاورزان و نحوه کشت آنها (مدیریت ریسک) در حدی بود که بتوانیم آنالیز کنیم و بین آنها تمایز قائل شویم، گفت: امسال برای هر شهرستان بر اساس وضعیت و نحوه کشت یک ضریب ریسک و تعرفه تعریف کردیم. ما زیرساخت‌ها و رده‌بندی اطلاعات را به نحوی برنامه‌ریزی کرده‌ایم که به زودی بتوانیم برای هر کشاورز ریسک خاص خودش را تعریف کرده و حق‌ بیمه خاص خودش (متناسب با مدیریت ریسکش) دریافت کنیم.
برچسب ها: بیمه کشاورزی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار